Офіційний сайт

Офіційний сайт

Вітаю Вас на моєму офіційному сайті! Тут Ви знайдете багато цікавої і, що важливо, достовірної інформації про мене та мою творчість. А також репортажі про культурно-мистецькі події, які відбуватимуться у моєму місті та країні, інтерв’ю з яскравими непересічними людьми і, нарешті, деякі секрети письменницької майстерності, що допомогли мені написати роман, який переміг на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2011».

Про Андруховича без Андруховича

Фото зі сторінки «Вконтакті»

Нещодавно отримала приємну пропозицію — «черкнути кілька слів» про Юрія Андруховича для пабліка у мережі «Вконтакті», присвяченого його творчості. Стало цікаво. Особливо ж, коли дізналася, що до участі в цьому проекті уже зголосилися такі українські автори як Ігор Зарудко, Тарас Малкович, Дмитро Лазуткін, Богдан Коломійчук, Катерина Бабкіна, Артем Чех, Василь Карп’юк, Олег Коцарев, Андрій Любка, Макс Кідрук, Іван Андрусяк, Дара Корній та багато інших… Довго думала, що б його такого написати про пана Юрія, аж раптом слова самі прийшли і попросилися на папір. Так з’явився цей невеличкий есей:

Заява від діячів культури України до творчої спільноти світу (за підтримки Міністерства культури)

Джерело: Офіційний сайт Міністерства культури України

Сьогодні ми не можемо залишитися осторонь і спокійно спостерігати за тим, як Російська держава, користуючись довірою між нашими народами, близькими культурними цінностями та можливістю розуміти один одного, розгорнула проти нас інформаційну війну. Немотивована агресія, прагнення до знищення, побажання зла сусідній державі, прагнення до розколу України – є нічим іншим, як провокацією конфлікту з метою поглиблення його в Криму та поширення його за межі території Кримської автономії. Україна ніколи не зазіхала на суверенітет російського народу, його мову та культуру. Нам протягом багатьох років вдається уникати війни та зберігати мир і злагоду між усіма громадянами такої багатонаціональної та багатомовної України. Та сьогодні зберігати мир коштує нам серйозних зусиль, адже влада Росії не соромлячись спотворює інформацію, підкреслює її «яскравою телевізійною картинкою». Зараз українці усього світу, незалежно від того, громадянами якої країни вони є, як ніколи, мають підтримати один одного і об’єднатися навколо ідеї збереження єдиної і соборної України.

Всесвітній день миру для письменника

Дорогі друзі! Третього березня професійне свято письменників. Воно було запроваджене Міжнародним об’єднанням письменників 1986 року в Лондоні і називається Всесвітній день миру для письменника. Українські письменники, активні учасники Революції гідності, запрошують усіх українців приєднатися цього дня до їхньої акції миру, порозумітися і обійнятися з рідними, сусідами, колегами по роботі і просто з перехожими, як колись заповідав Тарас Шевченко: «…Обніміться ж брати мої, молю вас, благаю!»

ТОП-5 моїх найяскравіших книжкових відкриттів 2013 року

Текст: Вікторія Гранецька

Насправді їх набагато більше. Та, на жаль, не можу зараз розповісти про всі чудові українські книжки 2013 року, оскільки ще не встигла всіх прочитати і переосмислити. Так само не дублюватиму в цьому списку й тих, про які вже писала у форматі передмов або ж відгуків на обкладинку («Заплакана Європа» Наталки Доляк, «Подвійні міражі» Наталки Шевченко, «Ходіння Туди і Назад» Тіни Гальянової, «Любові полум’я» Ніки Нікалео). Кожен із названих романів посів особливе, лише йому приналежне місце у моєму читацькому світі. Натомість поділюся своїми найновішими книжковими відкриттями, що залишили по собі суперечливі, незвичні, а вкупі – незабутні враження! Такий собі довільний рейтинг без жодної ієрархії за шкалою уподобань, адже кожна з цих книг варта першого місця у змаганні за серце вимогливого читача.

У Новий рік із Євромайданом!

Текст: Вікторія Гранецька

У переддень новорічних свят кожен із нас підводить підсумки року минулого – рахує особисті досягнення та здобутки, загадує собі на майбутнє нових звершень та перемог, бажає успіхів та гараздів рідним, друзям, добрим знайомим і просто випадковим перехожим. Але найбільшим поступом кожного українця цьогоріч став Євромайдан, де ми зібралися не для того, аби вчергове підтримати тих чи інших політиків, а з тим, щоби відстояти свої громадянські права.

Танго одкровень: Вікторія Гранецька, Сергій Шуліко та Оксана Самойловська

Відео

Революційний літературний марафон на підтримку Євромайдану

Запрошення на подію

Дорогі люди Євромайдану! Запрошуємо вас відвідати літературний марафон, який проводитимуть поети, прозаїки та піснярі на підтримку Євромайдану! Упродовж дня письменники читатимуть для вас свої вірші і прозу та виступатимуть поети-піснярі. Ви зможете познайомитися з багатьма авторами, почути з їхніх вуст уже відомі вам рядки улюблених творів, а також нових, навіяних революцією! Під час марафону буде дотримана майданівська традиція: кожної години робитиметься перерва для виконання всіма присутніми Гімну України! Літературний марафон проходитиме 21 грудня в суботу з 12.00 до 23.00 в Колонній залі Київської міської Ради.

Літературні читання в супроводі аргентинського танго

Запрошення на подію

Лауреатка Всесвітнього поетичного фестивалю «Дні Наїма» Леся Мудрак, інтернет-видання ГУЧНІ ІМЕНА за підтримки Благодійного Фонду Тетяни Логуш «Мистецька скарбниця» запрошують на театральний перформенс «Танго одкровень: аніма тексту», що відбудеться 15 грудня в рамках проекту «Мистецтво танцю» у київській ресторації «Панорама» за адресою вул. Шолуденко, 3. Протягом вечора автори декламуватимуть поетичні та прозові тексти, водночас виконуватиметься танго, а художники арт-центру «Мистецький кордон» відтворюватимуть дійство на полотні.

Презентація роману Тіни Гальянової «Ходіння Туди й Назад» у Вінниці

Запрошення на подію

Книгарня «Є» та видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» запрошують вінничан і гостей міста на першу презентацію «коронованого» роману Тіни Гальянової під назвою «Ходіння Туди й Назад». Зустріч письменниці з читачами відбудеться 12 грудня о 18.00 в приміщенні вінницької Книгарні «Є», що знаходиться за адресою: вул. Соборна, 89. Модератор заходу – Вікторія Гранецька.

Вікторія Гранецька та Світлана Скляр на презентації коронованих у Львові

Відео