Офіційний сайт

Офіційний сайт

Вітаю Вас на моєму офіційному сайті! Тут Ви знайдете багато цікавої і, що важливо, достовірної інформації про мене та мою творчість. А також репортажі про культурно-мистецькі події, які відбуватимуться у моєму місті та країні, інтерв’ю з яскравими непересічними людьми і, нарешті, деякі секрети письменницької майстерності, що допомогли мені написати роман, який переміг на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2011».

Перша дискусія нового року про літературні конкурси

Розпочинається другий етап спільного проекту «Відкрита платформа для дебатів» Благодійного фонду "Фундація видавництва «Кальварія»" та ГО «Книжковий простір». Цей етап має назву «Література в українському контексті» і проходитиме до травня місяця 2012 року. Проект, який ставить за мету пропагування та поширення європейської практики публічного спілкування та діалогу, підтримано Програмою і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Спікери дебатів – письменники, і їх власне світосприйняття, почуття гідності і переконання повинні сприяти активізації громадської позиції суспільства.

ВІКТОРІЯ «ЗУХВАЛОГО» РОМАНУ

Спроба літературного осмислення

Минулий рік у літературне життя Вінниччини привніс кілька яскаравих сторінок і втішно, що Козятинщина не була на узбіччі цього. Стала членом Національної спілки письменників України, голосно заявивши про себе вишуканою лірико-шляхетною поезією, Руслана Мельничук, яка народилася і провела дитячі роки в селі Йосипівка. А Вікторія Гранецька, яку благословила на світ юровецька земля, взагалі приголомшила літературний бомонд своїм прозовим первістком-романом «Мантра-омана», приборкавши прискіпливе журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», яке не мало іншого вибору, як визнати художнє творіння Вікторії кращим, видавши їй перепустку у велику літературу.

Французький видавець: політичні діячі змінювали один одного, але вони завжди дотримувались думки про те, що культура існує завжди і потребує підтримки

ГО "Книжковий простір"

24 січня 2012 р. в «Будинку письменників» національної Спілки письменників України пройшла закрита зустріч українських видавців з Жаном Маттерном (Jean Mattern), керівником відділу придбання прав на видання іноземної літератури знаменитого французького видавництва Галлімар (Gallimard), яке відзначило у 2011 році столітній ювілей.

Ліна Костенко завела в книгарню тих, хто не ходив туди ніколи

«Газета по-українськи» №1347 за 30.12.2011

— 10 років ходжу й розглядаю репертуар прилавків «Петрівки», — 39-річна письменниця Лада Лузіна літературні підсумки року підбивала на столичному книжковому ринку. Називає це народним показником читацького інтересу. — Завжди в перших рядах були детективи Акуніна, романи Донцової і «Гаррі Поттер». Цього року побачила там двох українців — Ліну Костенко із «Записками українського самашедшого» і «Чорного Ворона» Василя Шкляра. Їхні обкладинки стоять лицем навіть на прилавках із навчальною і комп'ютерною літературою. Українська книга зробила прорив.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Найемоційніші книжки року …у рейтингу суб’єктивних читацьких відчуттів

Автор: Жанна Куява

Наприкінці року, як завше, підводимо підсумки. Хтось рахує заробітки, хтось коханців, а хтось, як от і більшість моїх знайомих читачів, книжки, які сподобалися або ні. Тільки якщо хтось пише про власні чи подекуди й об’єктивні судження щодо якості книжок, їх смислового наповнення, гостроти, напруги сюжету, чи важливого духовного послання, то для мене книжка – це передусім враження, емоції, які вона викликає. Тобто, читаючи ту чи ту книжкову новинку, я пропускаю її крізь серце, а вже по завершенні осмислюю і таки перекручую мозком. Тому наразі мені хочеться сказати саме про емоції, які особливою мірою викликали прочитані книжки.

Розмова про «Мантру-оману» в ефірі ТРК «Вінниччина»

Новорічні свята ще не настали, а я вже отримала дивовижний подарунок – запрошення до участі в ранковій програмі «Прокидаймося разом», що виходить в ефір на телеканалі «Вінниччина», який от уже 10 років тримає глядачів у курсі найцікавіших та найактуальніших подій з життя міста та області. В ефірі «Прокидаймося разом» я розповім про своє життя після «Коронації слова», поділюся враженнями, що лягли в основу написання мого дебютного роману, а також відкрию кілька таємниць стосовно творів, над якими працюю зараз. Як це відбуватиметься, дивіться у вівторок, 13 грудня о 7.00 та о 8.00 на ТРК «Вінниччина».

ТОП-10 українських книжок осені, які я прочитала із задоволенням

Текст: Вікторія Гранецька

Так уже склалося, що письменників часто питають, які книжки вони самі полюбляють читати. Я теж не стала винятком: чи не в кожному інтерв’ю маю втіху відповідати на це інтимне, я б сказала, запитання. Звісно, у кількох словах неможливо згадати всіх авторів, чиї твори припали до вподоби найбільше. Тож сьогодні я публікую на своєму сайті ТОП-10 українських книжок, які мені прочиталися й запам’яталися цієї осені. Публікую в довільному порядку, без жодних місць-номерів, тому що кожна з них для мене на першому місці. І по-доброму заздрю тим, хто читатиме їх уперше.

Чтиво для дівуль

Автор: Оксана Щур

На Заході зростає попит на чикліт - улюблений жанр молодих емансипованих жительок мегаполісів. В Україні теж пишуть «літературу ціпочок», щоправда, дещо специфічну.

Моя літературна зустріч з Одесою

Текст: Вікторія Гранецька

Нещодавно повернулася з Одеси, де в рамках науково-практичної конференції мала спільну з письменницею Євгенією Кононенко творчу зустріч зі студентами Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського. Згодом – презентацію у затишній «Книгарні-Кав'ярні», що знаходиться в центрі міста, на Катерининській, 77. Про те, як минули ці заходи, дивіться у фотозвіті.