Щасливий

Щасливий

Вона — українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень… але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою — адже саме так звучить її ім`я в перекладі українською — приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими?

Наталя Гурницька: «Це книга, написана реальними подіями, справжніми емоціями та пережитим болем»

Відгук читача

«Щасливий» — це книга, написана реальними подіями, справжніми емоціями та пережитим болем. Чи можна вистояти та перемогти тоді, коли майбутнє опиняється на шальках терезів у парі з ненавистю, упередженнями та байдужістю? Чи варто боротися до кінця за свою мрію, життя та кохання? Що керує світом: зло чи все ж таки жертовна любов?

Буктрейлер на книгу «Щасливий»

Автор: Alex Shevchenko

Роксолана Сьома: «Зерно віри героїв цього роману сотворило подиву гідне чудо Життя»

Відгук читача

Цей роман на рівні фізіологічних відчуттів проникає крізь пори і намертво приклепується до тями своєю реалістичністю: не лише збурює уяву читача, торкаючи найтонші душевні струни, але й спонукає його до особистої причетності.

Михайло Якубович: «Раджу почитати цей роман тим, хто скучив за чимось новим і незвичним у літературі»

Коментар експерта

«Щасливий» — це роман, який став можливим уже в новій Україні — Україні, яка переживає складні часи, але народ якої все більше розуміє, що єдність — це єдність по духу, не по крові… На простому прикладі звичайної родини, яка стикається із важким випробуванням, Вікторія Гранецька показує, як духовні пошуки можуть змінити життя людини. Роман ламає чимало стереотипів, відповідаючи на складні питання того, чому чимало українців знаходять свій шлях зовсім у інших та, здавалося б, на перший погляд, чужих традиціях.

Ніка Нікалео: «Ширина і глибина літературного дискурсу в романі воістину вражаюча»

Рецензія

Новий роман Вікторії Гранецької – це нова Вікторія Гранецька, яка несподівано полишила оригінальний мікс жанрів карколомного трилера та моторошного фентезі. І загалом ця книга – переворот у світосприйнятті. Історія кохання двох різних за віросповіданням людей, переконана, буде новою і цікавою багатьом читачам, а особливо тим, хто із захопленням читав «Роксолану» Павла Загребельного чи «Сніг» нобелівського лауреата Орхана Памука. Ніжні стосунки у парі, яка згодом одружується і дає життя трьом особливим дітям, сколихне не одну душу, примусить зронити чимало сліз.

Уривок із роману «Щасливий»

Вона не знала, як виглядає обличчя зла. Не замислювалась, який у нього колір та розріз очей, які губи, вилиці, форма носа, підборіддя чи відтінок шкіри. Не придивлялася, чи має воно зморшки, шрами, або ж інші примітні вади. Зате сьогодні їй стало достеменно відомо, що за вираз має те обличчя. Це вираз байдужості.

Вступне слово від автора

Дорогі читачі! От недаремно кажуть: часом реальне життя творить такі сюжети, котрих зумисне й не придумаєш, бо правда іноді неймовірніша за будь-яку вигадку. Зустріч з такою правдою спіткала мене наприкінці 2011 року. Здавалося б, випадкова знайома, з котрою ніхто не зобов’язує спілкуватись, а слово за словом — і ми стали найкращими подругами. І вона розповіла мені свою історію. Відтак народився «Щасливий» — роман на основі реальних подій, що трапилися в одній незвичайній родині у Вінниці. Тому ця книга є дуже особливою для мене. Чи не вперше мені не довелося нічого вигадувати — хіба увімкнути диктофон, слухати і дивуватися, а згодом «переплавити» усі записи на художній текст. Я лише посередник. Автором цієї книги є саме життя, котре на власний розсуд обрало героїв, скомпонувало сюжет й утілило його в реальних декораціях справжніх невигаданих міст двох країн, розділених кордонами і поєднаних у любові.