Відгук читача

Автор: Юлія Король

Не знаю, як хто, а я всі прочитані мною книги умовно поділяю на три групи (мабуть, про дві перших ви здогадуєтесь) – книги, які я перечитуватиму не один раз; книги, до яких я більше не повернуся, і увага, найцікавіше, – книги, які варто прочитати в будь-якому разі, незалежно від того, на який стосик я їх потім відправлю.

Якщо з двома першими групами все більш-менш зрозуміло, то що ж потрапляє де третьої? Назву лиш деякі, щоб зберегти інтригу: Джозеф Конрад «Сердце тьмы», Джон Стейнбек «Гроздья гнева», Джордж Оруэлл «1984», Габриэль Гарсия Маркес «Сто лет одиночества, Харпер Ли «Убить пересмешника», Харуки Мураками «Норвежский лес»… et cetera, et cetera. Є книги, які мають бути прочитаними і все. Книги такого штибу дають дуже потужний емоційний заряд, викликають душевне збурення… Після прочитання таких книг «ти вже не той, що був раніше» - так казав герой Хав'єра Бардема у фільмі «Радник» (правда, мова йшла там далеко не про книжки, але то пусте). Збірка Вікторії Гранецької «Спротив речей» має бути саме в третьому стосику, а куди далі її перемістить читач, то вже інше питання.

Взагалі, з поезією у мене складні стосунки. Ніби здається, що не розумію я її, аж тут на тобі – Вільям Батлер Йейтс з його «но я бедняк – и у меня лишь грезы…» і все, я вже «запала» на нього. Або ж Кіплінг (так-так, він і вірші писав, а не лише «Мауглі») зі своїми чудовими віршами, приправленими індійським колоритом. Н-да, співак британського імперіалізму, як не крути. Однак таланту все одно, які політичні уподобання у його власника. А там і Вітмен, і Кітс, і Фрост, і Бернс…

Збірка віршів Вікторії – це не такий собі літературний фаст-фуд, це дещо більш вишукане й терпке. Спробую висловитись асоціаціями – це гіркий шоколад, шампанське брют, хамон, настоянка «Ангостура», південно-корейський кінематограф (маю на увазі щось на зразок «П'єти» і «Олдбоя») – тобто не кожен зрозуміє і отримає задоволення. Особливо з першого разу.

«Залишаєш три крапки на споді

як нагадування, що далі не буде…»  

Вікторіє, сподіваюся, що обов'язково буде далі.

Я чекатиму.

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.