Віоліна Ситнік: «Аж не віриться, що ця книжка належить перу такої тендітної і вродливої жінки»

Відгук читача

Люди завжди прагнули якомога довше продовжити собі життя. В погоні за вічною молодістю чого лишень вони не вигадали – пластичні операції, уколи, що омолоджують, різноманітні виснажливі дієти й подібне… Більшість із цього арсеналу засобів ще й або вимагає величезних коштів, або є болісними. Однак струнке молоде тіло є тим вагомим аргументом, заради чого люди терплять всілякі маніпуляції. Вікторія Гранецька у своєму романі «Тіло ТМ» створила таку собі антиутопію: за чималеньку суму в 2053 р. можна не тільки стати молодшим і привабливішим, а й повністю змінити стать, одного разу прокинувшись у заздалегідь обраному тілі.

Переслідуючи таку мету, багаті і впливові світу цього (адже це задоволення не з дешевих!) інколи втрачають рештки людяності: щоб заволодіти бажаним тілом, не гребують жодними засобами. У суспільстві майбутнього процвітає викрадення людей, судочинство змінилося настільки, що за найменшу провину можна отримати смертну кару – тоді свідомість людини утилізується, а тіло відправляють до корпорації «ТІЛО ТМ» на повторне використання. Народження дітей поставлене для цих потреб ледь не на конвеєр: дуже часто неблагополучні сім’ї саме таким чином заробляють на життя. Врешті-решт, своє тіло можна просто здати в оренду на деякий час або ж зовсім продати, і останнє не вважається самогубством. Тіло стало звичайнісіньким товаром. Парадокс, але іноді його можна просто виграти, як-от у розважальному шоу «Ти – найпотворніший»…

Саме на такому тлі й відбуваються події в романі Вікторії Гранецької. Щоправда, авторка оселила своїх героїв в Америці, а Україні, як і низці інших країн, підготувала зовсім незавидну долю – з часом наша країна стане таким собі відстійником, дикою територією, де доживатимуть віку вже непридатні тіла і процвітатиме бандитизм. Проте не все так погано. Вікторія Гранецька дає шанс і надію, що все зміниться на краще. Щоправда, за це доведеться поборотися. Але, напевно, така в українців карма, що нічого не дається просто так.
Роман гостросюжетний, навіть деякою мірою кінематографічний, весь час тримає читача в напрузі, сповнений психологізмом та містицизмом. Сподобається він і поціновувачам фентезі, адже зацікавить їх розповідями про перевертнів, відьом та іншу нечисть. Звісно, не обійшлося й без любовної лінії: головний герой роману «ТІЛО ТМ» доктор Паскуда (в минулому – вихованець дитбудинку, хлопчик Юрій) проносить своє кохання крізь усе своє життя та численні перепони з боку інших. Зрештою, в книжці ще дуже багато інтриг, яких я не зачепила у своєму відгуку, адже довелося б писати й писати. Отож, тим, хто любить полоскотати собі нерви, «ТІЛО ТМ» прийдеться до смаку. Мене ж Вікторія Гранецька після свого дебютного роману «Мантра-омана» точно не розчарувала. Чесно, аж не віриться, що ця книжка належить перу такої тендітної і вродливої жінки. З нетерпінням чекатиму чергового роману авторки.

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.