Діалоги

Дуже люблю спілкуватися з цікавими людьми та щоразу дізнаватися від них щось нове! Тож у цьому розділі зібрано мої інтерв’ю з письменниками, науковцями, мандрівниками, громадськими діячами та іншими непересічними особистостями, які творять наш культурно-мистецький простір. 

Анна Хома: «На все свій час»

Фото: Вікторія Гранецька

Минулого вівторка до нашої Книгарні «Є» завітала Анна Хома – молода талановита письменниця зі Львова. Анна презентувала вінницьким читачам одразу дві свої книги – перевидання відзначеного в 2001 році «Коронацією слова» роману «Репетитор» та нещодавно видану «Заметіль», котра теж свого часу отримала почесний диплом цього літературного конкурсу і вперше презентувалася на львівському «Форумі видавців-2012». Вінницька презентація, модерована Наталкою Доляк, минула весело і жваво, читачі ставили письменниці безліч запитань. По тому ми вирушили з Анною на каву і з нашої розмови вийшло ще одне цікаве інтерв’ю.

Люко Дашвар: «Писала і пишу про те, що для мене є важливим»

Фото: Вікторія Гранецька

Тривалий час досить складно було уявити, що українська книжка може стати бестселером. Аж доки в 2007 році не з’явився загадковий автор на ім’я Люко Дашвар та його дебютний роман «Село не люди». З того часу кожен новий твір цього автора викликає незмінний читацький ажіотаж та захоплення. Згодом з’ясувалося, що під екзотичним псевдонімом Люко Дашвар пише жінка з красивим ім’ям Ірина. А 24 квітня письменниця нарешті завітала з презентацією й до Вінниці, де численні шанувальники її прози мали нагоду поспілкуватися особисто і відчути її неймовірно позитивну енергетику. Про життєві пріоритети, літературну творчість та відпочинок читайте в ексклюзивному інтерв’ю з улюбленицею українських читачів Люко Дашвар/Іриною Черновою.

Наталка Доляк: «Після перемоги на «Коронації слова» спала зі статуеткою»

Фото зі сторінки Facebook

Цьогорічна «Коронація слова» принесла довгоочікувані нагороди багатьом молодим й знаним українським авторам. Надзвичайно приємно, що серед відзначених знову виявилась талановита вінницька письменниця й драматург Наталка Доляк. Цього разу вінничанка перевершила сама себе, отримавши друге місце в номінації «Кіносценарії» за твір «Біженка» та одразу четверте й десяте у королівській номінації «Романи» за рукописи «Гастарбайтерки, або Берлінський джайв» і «Реф’юджі». Наталка – неймовірно творча й харизматична особистість, чудова приязна людина, тож наше інтерв’ю з нею вийшло цікавим, несподіваним, емоційно сильним та насиченим:)

Христина Лукащук: «Все навколо дихає, пульсує, випромінює еротизм»

Фото зі сторінки Facebook

Вона – професійний архітектор й успішна галеристка. Корінна львів’янка, яка мріє про навколосвітню подорож. Вродлива самодостатня жінка, що знається на екзотичних стравах і може провести майстер-клас з приготування суші. А ще –надзвичайно талановита й абсолютно несхожа на інших українська письменниця. Йдеться, звісно ж, про Христину Лукащук – авторку витонченої еротично-психологічної прози.

Валерій Верховський: «Українці жили б набагато краще і без нафти, і без газу, якби кожен просто робив свою справу»

Фото: Ігор Бойченко

З Валерієм Верховським – кримським письменником-фантастом я познайомилася під час творчої зустрічі-дебатів у Херсоні. Того ж таки дня отримала від автора в подарунок його книгу «Ера електрики» (з автографом) й одразу ж узялася до читання. Збірка вразила розмаїттям ідей та доброю авторською мовою, проте не раз я зупиняла себе на думці, що от, оповідання прочитане, а бажання знаходитись в оточенні його героїв так швидко не минає. Саме із цим питанням-побажанням (користаючись особистим знайомством:) звернулася до Валерія Верховського. Вийшло ексклюзивне інтерв’ю, яке наразі пропоную вашій увазі.

Маріанна Малина: «Фізика завжди була моїм улюбленим предметом»

Фото: Ігор Бойченко

Дилогію «Фіолетові діти» української письменниці Маріанни Малиної я вже давно зарахувала собі до найулюбленіших книжок. Тих, які хочеться перечитувати, обговорювати, радити друзям. А нещодавно дізналася гарну новину – дилогія незабаром стане трилогією, адже Маріанна дописала третю частину «Фіолетових дітей» під назвою «Смарагдове сяйво». Про це та інші цікаві деталі з літературної майстерні й приватного життя письменниці читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Макс Кідрук: «Колекціоную холодну зброю»

Фото: Ірина Гаджикурбанова

28 вересня, в середу, у вінницькій Книгарні «Є» відбулася авторська зустріч з читачами молодого письменника та мандрівника Максима Кідрука, що презентував свою нову книжку «Любов і піраньї». Це вже другий приїзд Максима до Вінниці, отож Книгарня ледь вмістила усіх бажаючих поспілкуватися з ним. До вашої уваги – ексклюзивне інтерв’ю з мандрівним письменником.

Ірен Роздобудько: «Рецепт щастя – любити себе менше, ніж того, кого ти любиш»

Фото: Вікторія Гранецька

21 жовтня вінницькі шанувальники творчості письменниці Ірен Роздобудько та барда Ігора Жука отримали довгоочікуваний подарунок – до місцевої Книгарні «Є» з презентацією цьогорічних новинок нарешті завітало це відоме творче подружжя. Про секрети літературної кухні, жіночої краси та сімейного щастя читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Ірен Роздобудько.

Тарас Антипович: «Люблю всіх своїх героїв, навіть якщо вони повні придурки»

Фото: Вікторія Гранецька

Минулої суботи вінницька Книгарня «Є» знову була переповнена – адже до нашого міста завітав відомий український письменник Тарас Антипович з презентацією свого третього роману «Хронос», який, без перебільшень, має всі шанси стати культовим. Про «Хронос» я дізналася, випадково натрапивши на одну з рецензій в пресі. Бажання прочитати книжку виникло беззаперечно. Тож я відклала всі свої справи і також вирушила до книгарні, аби придбати нарешті омріяну новинку, отримати автограф та поспілкуватись особисто із талановитим колегою. Що з того вийшло – читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Міла Іванцова: «Бажаю всім авторам знайти своїх читачів, а всім читачам – своїх авторів!»

Про інтерв’ю з письменницею Мілою Іванцовою я мріяла дуже давно, оскільки належу до численних шанувальників її прози. І от нарешті, 7 листопада, під час спільної творчої зустрічі зі студентами Київського університету ім. Б. Грінченка я отримала довгоочікувану нагоду знову поспілкуватись з улюбленою авторкою. Отже, до вашої уваги – ексклюзивна розповідь Міли Іванцової про її нові книги, світ захоплень та особисті читацькі уподобання.