Діалоги

Дуже люблю спілкуватися з цікавими людьми та щоразу дізнаватися від них щось нове! Тож у цьому розділі зібрано мої інтерв’ю з письменниками, науковцями, мандрівниками, громадськими діячами та іншими непересічними особистостями, які творять наш культурно-мистецький простір. 

Валерій Верховський: «Українці жили б набагато краще і без нафти, і без газу, якби кожен просто робив свою справу»

Фото: Ігор Бойченко

З Валерієм Верховським – кримським письменником-фантастом я познайомилася під час творчої зустрічі-дебатів у Херсоні. Того ж таки дня отримала від автора в подарунок його книгу «Ера електрики» (з автографом) й одразу ж узялася до читання. Збірка вразила розмаїттям ідей та доброю авторською мовою, проте не раз я зупиняла себе на думці, що от, оповідання прочитане, а бажання знаходитись в оточенні його героїв так швидко не минає. Саме із цим питанням-побажанням (користаючись особистим знайомством:) звернулася до Валерія Верховського. Вийшло ексклюзивне інтерв’ю, яке наразі пропоную вашій увазі.

Маріанна Малина: «Фізика завжди була моїм улюбленим предметом»

Фото: Ігор Бойченко

Дилогію «Фіолетові діти» української письменниці Маріанни Малиної я вже давно зарахувала собі до найулюбленіших книжок. Тих, які хочеться перечитувати, обговорювати, радити друзям. А нещодавно дізналася гарну новину – дилогія незабаром стане трилогією, адже Маріанна дописала третю частину «Фіолетових дітей» під назвою «Смарагдове сяйво». Про це та інші цікаві деталі з літературної майстерні й приватного життя письменниці читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Макс Кідрук: «Колекціоную холодну зброю»

Фото: Ірина Гаджикурбанова

28 вересня, в середу, у вінницькій Книгарні «Є» відбулася авторська зустріч з читачами молодого письменника та мандрівника Максима Кідрука, що презентував свою нову книжку «Любов і піраньї». Це вже другий приїзд Максима до Вінниці, отож Книгарня ледь вмістила усіх бажаючих поспілкуватися з ним. До вашої уваги – ексклюзивне інтерв’ю з мандрівним письменником.

Ірен Роздобудько: «Рецепт щастя – любити себе менше, ніж того, кого ти любиш»

Фото: Вікторія Гранецька

21 жовтня вінницькі шанувальники творчості письменниці Ірен Роздобудько та барда Ігора Жука отримали довгоочікуваний подарунок – до місцевої Книгарні «Є» з презентацією цьогорічних новинок нарешті завітало це відоме творче подружжя. Про секрети літературної кухні, жіночої краси та сімейного щастя читайте в ексклюзивному інтерв’ю з Ірен Роздобудько.

Тарас Антипович: «Люблю всіх своїх героїв, навіть якщо вони повні придурки»

Фото: Вікторія Гранецька

Минулої суботи вінницька Книгарня «Є» знову була переповнена – адже до нашого міста завітав відомий український письменник Тарас Антипович з презентацією свого третього роману «Хронос», який, без перебільшень, має всі шанси стати культовим. Про «Хронос» я дізналася, випадково натрапивши на одну з рецензій в пресі. Бажання прочитати книжку виникло беззаперечно. Тож я відклала всі свої справи і також вирушила до книгарні, аби придбати нарешті омріяну новинку, отримати автограф та поспілкуватись особисто із талановитим колегою. Що з того вийшло – читайте в ексклюзивному інтерв’ю.

Міла Іванцова: «Бажаю всім авторам знайти своїх читачів, а всім читачам – своїх авторів!»

Про інтерв’ю з письменницею Мілою Іванцовою я мріяла дуже давно, оскільки належу до численних шанувальників її прози. І от нарешті, 7 листопада, під час спільної творчої зустрічі зі студентами Київського університету ім. Б. Грінченка я отримала довгоочікувану нагоду знову поспілкуватись з улюбленою авторкою. Отже, до вашої уваги – ексклюзивна розповідь Міли Іванцової про її нові книги, світ захоплень та особисті читацькі уподобання.

Олена Печорна: «Дива трапляються, а мрії здійснюються!»

Фото: Ірина Гаджикурбанова

12 вересня Вінницю відвідала молода чернігівська письменниця Олена Печорна – авторка вже відомого, мабуть, всім українського бестселера «Грішниця». Звісно ж, я не впустила можливості познайомитись та поспілкуватись з Оленою особисто.

Олександр Вешелені: «Книгарня «Є» − це ніби бібліотека, в яку щодня ходиш на роботу»

Нещодавно вирішила згадати своє журналістське минуле і прикрасити цей сайт ексклюзивними інтерв’ю з цікавими людьми, які безпосередньо впливають на становлення української літератури сьогодення. До вашої уваги – розмова з Олександром Вешелені − арт-менеджером вінницької Книгарні «Є», що віднедавна стала справжньою «штаб-квартирою» літературного життя Вінниці.

Леся Олендій: «Випадковостей у житті не буває»

Фото: Олександр Вешелені

Леся Олендій – українська письменниця та публіцистка, яка народилася й виросла на Львівщині, а згодом вийшла заміж за італійця й переїхала жити до Італії. Наслідком кардинальних змін у її житті стала «Mia Italia» - книга, що вже знайшла свого читача в різних містах Італії та України, а 2 грудня 2013 року була презентована й вінницьким читачам. На презентації говорили про шлях до Європи, який Леся уже пройшла, українську та світову літературу, подорожі та майбутні книжки. Як це було – читайте в ексклюзивному інтерв'ю з авторкою «Mia Italia».