Олена Печорна: «Дива трапляються, а мрії здійснюються!»

Фото: Ірина Гаджикурбанова

12 вересня Вінницю відвідала молода чернігівська письменниця Олена Печорна – авторка вже відомого, мабуть, всім українського бестселера «Грішниця». Звісно ж, я не впустила можливості познайомитись та поспілкуватись з Оленою особисто.  

Пані Олено, Ваш перший роман стрімко увірвався в літературний світ і одразу завоював прихильність читачівта критиків. Скажіть, що змінилося уВашому житті, щойно Ви стали авторкою бестселера? Чи мали місце якісь негативні моменти, стосовно яких Ви б хотіли застерегти письменників-початківців? 

Дякую за авторку бестселера:-) Якщо відверто, то такою я себе поки що не відчуваю. Стосовно змін у житті, то воно кардинальним чином не змінилося, додалася лишень впевненість у тому, що дива трапляються, а мрії здійснюються. Щодо негативних моментів. Навіть не знаю. Будьте готовими до різних думок та оцінок, а головне – з гумором ставтеся до можливих «сюрпризів» публічності.

Ваша книжка побачила світ під назвою «Грішниця». Однак відомо, що її перша назва була «Обвисле небо». З чим пов'язана ця зміна? І яким чином Ви обиратимете назви для майбутніх творів?

Мені подобалася назва «Обвисле небо», однак  «Грішницю» я також встигла полюбити. Справа в тому, що останній варіант є цікавішим для  потенційного читача. Щодо назви наступної книги, то я сама дещо розгубилася, сподіватимуся на допомогу фахівців книжкового ринку. Але найголовніше, аби наступна книга відбулася, тоді точно без назви не залишиться :-)

Які книжки читаєте? Хто з відомих письменників вплинув на Ваше становлення як літератора? Чиї книжки, навпаки, не сподобались?

На жаль, останні кілька років катастрофічно бракує часу для читання, але діточки ростуть, то ж сподіваюсь, що його хоча б трошечки буде додаватися. Назвати конкретне ім’я «вчителя» у літературі не можу. Вражає поезія Ліни Костенко. Відчуття – неначе слово торкається найпотаємнішого, майже інтимного. «Солодка Даруся» Марії Матіос  - також постріл десь в області серця. З останнього … прочитала «Ґудзик» Ірен Роздобудько – образи відверто смакувала.  Чекаю на Вашу книгу, принаймні опис вже зацікавив.

Кожен письменник приходить в літературу з власними мріями й сподіваннями. А які Ваші літературні амбіції? Якою Ви себе бачите в українській літературі через п’ять, десять років?

Ой! Я так далеко не зазирала! :-) Хочеться писати про людей і для них, писати про те, що хвилює чи навіть «болить», а ще відчувати, що комусь це ПОТРІБНО.

Без сумніву, той, хто прочитав ваш перший роман, вже
з нетерпінням чекає наступного. Можете в кількох словах розповісти, про що він, аби заінтригувати майбутніх читачів? Новий роман відрізнятиметься від попереднього жанрово, стилістично?
  

Боюся наврочити, тому усіх карт не розкриваю. Відрізнятиметься, оскільки матиме вужчу проблематику, однак, сподіваюсь, ширшу аудиторію. Заплутала остаточно :-) Ця книга буде про переоцінку цінностей і пошук істини, про трагедію, помсту і знову ж таки Любов, а ще – у ній буде «волого».

Розмову провела Вікторія Гранецька

20.09.2011

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.