Блог

Як і кожен письменник, я багато читаю. Тож вирішила розпочати такий собі приватний читацький блог, де з радістю ділитимусь з усіма охочими своїми враженнями про книги інших авторів. Тут немає солодких «дружніх» рецензій чи відверто розгромної критики, позаяк маю на меті писати максимально об’єктивні книжкові огляди, котрі спонукатимуть інших читачів узяти до рук рецензовану книжку, аби скласти про неї власну думку. Тож ласкаво прошу до читання й коментування у моєму блозі!

Подорож у минуле

Передмова до книги

…Чи мріялося вам коли-небудь, прогулюючись вулицями сучасного міста, хоч на годинку перенестися крізь усемогутній час і опинитися на цьому ж місці, тільки, скажімо, у позаминулому сторіччі, аби на власні очі побачити, чим дихали рідні околиці багато років тому, глянути на людей, що ходили цими вуличками, відчути й на собі незбагненну магію їхніх часів? Мріялося? Ця книжка саме для таких мрійників.

Чи можна помститися минулому?

Передмова до книги

Якось один радянський чоловік, таємно вишукуючи в ефірі ворожого «Голосу Америки» пісні Мірей Матьє, лаштував свою старомодну радіолу на потрібну хвилю і зненацька натрапив у згустках буржуазних радіошумів на дивне слово. Голодомор. «Чого лиш не понавидумують! — вирішив собі той радянський чоловік. — Що значить голодомор? Ніхто нікого не морив. Урожаю не було по всій державі, от дехто від недоїдання хворів. Життя було нелегке, тут погодитись можна. Та хіба воно зараз легке? Поки тих дефіцитів дістанеш. Але ж не скиглимо. Таке придумати — голодомор!»…

Сконструювати спокій

Передмова до книги

Якби на титульній сторінці рукопису не стояло ім’я Христини Лукащук, я б нізащо не здогадалася, що цей роман написала саме вона. Хто завгодно, тільки не вона. Не авторка відверто-епатажної «Курви», пристрасті довкола якої не вщухають досі…

Ніколи не здавайся

Передмова до книги

Існує давня легенда: раз на сто років древній бог збирає разом семеро різних людей, що занапастили життя собі та іншим. Він доправляє «обраних» у таємне місце, котрого не знайти на жодній мапі, і залишає там на ніч. До ранку доживуть не всі. Але кожен, хто врятується, отримає шанс прожити наново власне життя. Зробити інший вибір. Виправити всі помилки.

Анатомія натхнення

Передмова до книги

Чи замислювався коли-небудь звичайний читач, споглядаючи яскраві вітрини книжкових крамниць, звідки письменники беруть ідеї для своїх романів? Натхнення? Що воно, власне, таке? Чому музиканти, художники й літератори постійно про нього торочать: мовляв, творчість поза цим ефемерним станом – суцільна мука, даремні пошуки ідеального «чогось»?

Невигадана історія

Передмова до книги

Кажуть, з життя кожної жінки можна написати роман. Бо часом доля конструює такі карколомні сюжети, які жодному письменнику вигадати не до снаги. Але далеко не кожна зважиться написати про себе, адже тут потрібен добрий талант оповідача та неабияка мужність, щоби зрештою оприлюднити написане. Недарма ж, мабуть, жанр «true story» користується такою шаленою популярністю на закордонному книжковому ринку – правда коштує дорого. Вінницька письменниця Наталка Доляк, чию книгу ви щойно розгорнули, має і вроджений талант оповідача, і мужність розповісти свою правду.