Потеревенимо?

Передмова до книги

Теревені аж до ранку / Марина Братко, Слава Світова, Віоліна Ситнік, Оленка Некрасова, Мирослава Кошка. – Брустури : Дискурсус, 2016.
Іноді хочеться узяти до рук книгу, котра миттєво підніме настрій, налаштує на свято (байдуже, який там день на календарі!) і розкаже про складне простими словами, при тому ненав’язливо нагадавши про найважливіше. Саме такою книгою мені видається збірка оповідань молодих авторок «Теревені аж до ранку», запланована на продовження вже вподобаних багатьма читачами «Балачок про все на світі». 

Легка і повітряна, як зефір, ця книжка й читається саме так — ковтаєш оповідання за оповіданням (хоч обіцяла собі не поспішати), аж доки… не опиняєшся на останній сторінці.

Чого тут тільки немає! Деякі історії приємно дивують польотом авторської фантазії — як то «Орден Білої Лілії» чи «Усе втаємничене колись стає явним» невгамовно-вигадливої Мирослави Кошки. Інші вочевидь написані самим життям, і старанно, до найдрібнішої деталі, перенесені автором на папір — це я вже про «Лінґвістичні уроки з папугою, або 100 грамів терпіння» та «Історію про лінощі, музичний марафон та аплодисменти» феєричної Слави Світової — той, хто ніколи не мав папуги і не відвідував музичної школи, нізащо не зміг би так написати. Окремі оповідання зворушують до сліз — самі в цьому переконаєтесь після знайомства з «Планетою загублених рукавичок» та «Робочим тортом» ніжно-романтичної Оленки Некрасової. Є й такі, що змушують замислитися над власним життям — «Сніговий янгол» та «Мрії з терміном придатності» навдивовижу мудрої Віоліни Ситнік. А «Маленьке блакитне лакове чудо», «День осіннього шафостояння» та «Флірт і кохання в «уже-не-за-горами-бальзаківському віці» від яскравої й іронічної Марини Братко змусять дівчат втерти сльози й реготати уже над собою — адже кожна з нас колись понад усе бажала купити саме оті й саме отакі туфлі (байдуже, чи пасують за розміром), закохувалась не в тих чоловіків і, авжеж, у кожної вдома є шафа, яка вже тріщить від одягу, але нам знову ж таки немає чого вдягнути…

Словом, читайте і насолоджуйтесь аж до ранку дівочими «Теревенями…», — от побачите, розгорнувши книжку, ви вже не зможете відкласти її недочитаною. І це стосується не лише представниць прекрасної статі, а й чоловіків, яким кортить зазирнути бодай краєчком ока до сховку, де зачаїлися справжні жіночі секрети!

Вікторія Гранецька

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.