Мантра-омана

Мантра-омана

«Мантра-омана» – мій дебютний роман, який приніс мені перемогу на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2011» й уперше був презентований на 18-му Форумі видавців у Львові. Якщо вірити офіційній анотації, то в ньому йдеться про «дівчину Єву, що пішла проти власної природи та зробила все, щоб стати закінченим стервом», але мені більше подобається, коли кожен читач складає власну думку після знайомства з книжкою. У цьому розділі Ви знайдете уривки з «Мантри-омани», розповідь про те, як вона створювалась, а також відгуки читачів та рецензії критиків на роман.

Відгук читача

Автор: Nina_M

Дуже оманлива й справді провокаційна книга. Містична, проте, як на мене, у ній більше справжнього, чесного й повсякденного нашого життя, аніж в «милі», яке спливає екранами наших телевізорів. Я справді не очікувала, що мені настільки сподобається книжка невідомої мені авторки, але ж «Коронація слова», та ще й майже десятиліття тому - це ознака якості.

Андрій Півень: «Неймовірно захоплюючий твір. Відірватися неможливо»

Відгук читача

Прочитавши книгу та отримавши задоволення, входжу у всесвітню мережу, щоб дізнатися: що думають про роман книголюби? Є така звичка - порівнювати свою думку з іншими. Чомусь, коли пишуть про твір колеги- письменники, то вони порівнюють Вікторію Гранецьку зі Стівеном Кінгом. Навіщо це робити? Так, звичайно - час такий... потребує комерційної реклами... як без неї. Але Кінг - це Кінг, хоч і майстер сюжетів, але далекий від нашої ментальності. Коли автор і читач приблизно одного віку та ще і сприйняття часу однакове - це дійсно насолода. Це як зустріч цікавого співбесідника у потязі, який виявився добрим розповідачем.

Мантрування над долею фарбованої білявки

Рецензія

Поблукавши «оманливими» стежками тексту, побачив, як не дивно, Ту, що допомогла впоратись із безладом думок: із ранкової імли дедалі відчутнішим тоновим контрастом набувала чорноти жіноча постать… Хто це? О, та невже?!.. Вона насувалась навстріч, тримаючи під пахвою свою власну голову – Марена!!! Коли ж, повз мене – остовпілого – велично пропливла Володарка Життя і Смерті, я, прийшовши до тями, зрозумів, що з’ява Богині – то знакова підказка мені, нетямущому читачеві «Мантри-омани»: Мар-Марена (Морана, Мара) не тільки забирає життя, а й посилає живим (передусім творцям) непевні образи при-мари, що несуть оману, проти якої безсилі будь-які мантри.

Самсара = Нірвана

Автор: Сашко Завара

Взявши до рук книжку, вивчивши анотацію і доданий видавництвом до неї відгук популярної авторки, книголюб тут же може дійти висновку, що тримає у долонях ще одну нову-стару історію про буремне життя у великому місті на кшталт «крізь терен до зірок», розраховану на загал. В принципі, це не так далеко від істини, от тільки письменниці з Вінниці треба віддати належне: на відміну від колежанок по перу, більшість з яких нещадно крають серця і очі читачів мало схожими на справжню реальність історіями, Вікторії вдалося не лише створити привабливо-хтивий образ міської і офісної жінки-вамп, а й певним чином посміятися з нього, показавши при цьому його безпорадність.

Комбінаторна міфопоетика роману Вікторії Гранецької «Мантра-омана»

Джерело: Studia methodologica, ISSN 2307-1222, No. 38. 2014 Ternopil’ | Ukraine

На тлі незмінної популярності фентезі в літературно-мистецькому процесі кінця ХХ – початку ХХІ ст. усе сильніший імпульс розвитку отримує «жіноча» містична любовна проза. Український її варіант як яскравий приклад художньої рецепції зарубіжного досвіду привертає до себе увагу критиків, зокрема через широкий читацький відгук, однак у силу ряду причин (поверховості критиків, несистемності й аспектності спроб нечисленних дослідників) майже не досліджений, що в певній мірі співвідноситься з ситуацією квазівивченості самого явища фентезі як такого. Комплексне висвітлення природи і шляхів розвитку «жіночого» містичного роману в Україні вписується в коло пріоритетних питань вітчизняної науки (в аспектах ґендеру, порівняльної типології, проблем художньої рецепції, пошуків зразка сучасної національної міфотворчості і под.) і не може відкладатися в часі через інтенсивне поповнення цього літературного корпусу й активні інтертекстуальні процеси в ньому. Одним із помітних явищ у вітчизняному літературному процесі початку ХХІ ст. є роман Вікторії Гранецької «Мантра-омана».

Про незвичну книгу незвичайної письменниці

Джерело: інтернет-портал «Історичний вибір»

Цю книгу доводилося бачити не раз на полицях магазинів. Зовні приваблива – яскрава ілюстрація на помаранчевому фоні, незвична для вуха і від того не менш мелодійна назва – «Мантра-омана». Привабливе ім’я автора – Вікторія Гранецька. Відразу уявляєш молоду, енергійну жінку. Але руки обминали. Просто якось незвично було читати початок, де хтось, зовсім незнайомий, стрибає вниз із хмарочоса, отримуючи собі навздогін прокляття. Не раз і не два готовий був уже купити, та не міг зважитися. Але того холодного зимового ранку все склалося – і незвична книга приїхала в холодну квартиру, спочатку день чи два лежала на столі, а потім…

Лілія Чорна: «Cимпатичний треш для любителів «чорнухи»

Відгук читача

До книги Вікторії Гранецької «Мантра-омана» я підходила дуже довго, може, з часу її виходу, бо ж стежу за усіма новинками. Але, на щастя, прочитала її лише після «ТІЛО™», другого, значно сильнішого роману письменниці. Таким чином я відчула не розчарування, а скоріше змогла простежити еволюцію авторки.

Буктрейлер на книгу «Мантра-омана»

Автор: Лозівська юнацька бібліотека

Вадим Постернак: «Ця книга не дає читачеві однозначних правильних відповідей»

Джерело: Вінницька газета «20 хвилин», від 26 червня 2013 року

Перша «коронована словом» вінничанка – Вікторія Гранецька – радує своїх читачів романом «Мантра-омана». В принципі, описуючи дебютне творіння Вікторії, можна обмежитись одним рядком – роман-переможець «Коронації слова-2011». Адже переказування усіх спогадів, химер, візій, оман та мантр, з яких, наче із тисячі кольорових скелець, складається цілісний вітраж роману – то марна справа. Сухий переказ не передасть усієї гамми кольорів та відтінків, усієї гри тіні та світла, не дасть відчути тонку грань між пам’яттю та фантазією, хоча… Хоча, ачи можна однозначно провести цю грань для кожної людини? Та чи взагалі ця грань насправді існує?

Мої враження від «Мантри-омани»

Автор: Зінаїда Луценко

«Коронований» роман «Мантра-омана» Вікторії Гранецької написаний у дусі феміністичного дискурсу (течія постмодернізму). Головна героїня Єва-Євпраксія – така собі свавільно-творча студентка, тому що «творчим особистостям належить бути неадекватними. Інакше яка з них тоді творча особистість?» (с.209). Її письменницький талант «визріває» в процесі зародження, розвитку та розквіту трагедії – все ж таки розділеного – кохання. І, як і належить усьому справжньому, природному, дає плід тоді, коли героїня… має померти.