Мантра-омана

Мантра-омана

«Мантра-омана» – мій дебютний роман, який приніс мені перемогу на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова-2011» й уперше був презентований на 18-му Форумі видавців у Львові. Якщо вірити офіційній анотації, то в ньому йдеться про «дівчину Єву, що пішла проти власної природи та зробила все, щоб стати закінченим стервом», але мені більше подобається, коли кожен читач складає власну думку після знайомства з книжкою. У цьому розділі Ви знайдете уривки з «Мантри-омани», розповідь про те, як вона створювалась, а також відгуки читачів та рецензії критиків на роман.

Анна Хома: «Мантра-омана» – це як уночі самій дивитися «Твін Пікс»

«Мантра-омана» Вікторії Гранецької вразила найпотаємніші закутки мого єства. Це як уночі у напівтемряві самій дивитися «Твін Пікс» – наче розумієш, що ти у своїй кімнаті, притомна і при здоровому глузді, але хтось невидимий шепоче тобі на вушко: привіт, а ось і я...

Юлія Юліна: «У виборі книжок, як і в музиці та кіно, важко давати поради»

Джерело: «Буквоїд»

Нині стало популярним брати із собою на відпочинок електронні книжки: вони маленькі, зручні і вміщають у собі безліч інформації, починаючи з карт місцевості та довідників і закінчуючи шедеврами літературної творчості. У цьому плані я - консерватор, надаю перевагу паперовій версії художніх творів. Книжка, яка пахне фарбою, сторінки якої перегортаються із характерним шурхотом, пробуджує в мене більший інтерес до читання, ніж сучасне диво техніки.

«Мантра-омана»: кохання і потойбіччя

Київська муніципальна газета «Хрещатик» №42 (4062), 27 березня 2012

«Хрещатик» продовжує знайомити читачів з минулорічними лауреатами та номінантами літературного конкурсу «Коронація слова». Пропонуємо вашій увазі анотацію твору вінничанки Вікторії Гранецької «Мантра-омана», що переміг в номінації «Романи».

Мантра чи омана?

Автор: Ніка Нікалео

Одразу впадає в око те, що роман Вікторії Гранецької нетрадиційний. Тому і складати на нього класичну рецензію не випадає, як кажуть у нас, на заході. Продираючись крізь імлу неподільних розділів «Мантри-омани», одразу зауважуєш, що написаний він дуже оригінально. Не шаблонно, не стандартно, а з психологічною родзинкою. Читач може бути захоплений основною темою пошуку свого «я» претензійної білявки чи не захоплений, але заперечувати те, що авторка зуміла одразу зачепити його інтерес, не посміє.

Витіснений біль, або Не смій мене забувати!

Автор: Людмила Сайко

Чому зовні благополучна молода жінка стрибає з даху багатоповерхівки? Чого бракує стервозній білявці Єві, яка має увесь потрібний набір зовні успішного життя – квартиру, машину, брендові лахи, грошовитого коханця, з якого полюбляє «пити кров»? До того ж Єва (скорочення від Євпраксія) не має суїцидальних нахилів. Вона до останнього хапається за життя – приймає крижаний душ, п’є літрами каву, тиняється нічними забігайлівками… Одним словом, робить усе, щоб НЕ ЗАСНУТИ.

Мантра-омана: все і нічого

Автор: Ірина Новоставська

Коли ти обманюєш себе, тебе легко обманювати. В смаку брехні немає відчуття пильності, як з поганою їжею, коли її довго їж, вважаєш, що це і є нормальне харчування. До брехні, як до будь-якої справи, за 25 днів звикнути легко.

Негуманні вибрики пам’яті

Автор: Костянтин Родик

Сьогорічний конкурс «Коронація слова» нагадував такий собі психоаналітичний сеанс літпроцесу, де рукописи промовляють потаємними бажаннями нових тем, проблем і сюжетів. Водночас, як і справжній психоаналіз, конкурс оприявнив приховані сучасні впливи, залежності й модні тренди. А коли книжки–переможці виходять друком, відбуваються зміни на літературному полі.

За лаштунками «Мантри-омани»

Автор: Наталя Тисовська

Книжку «Мантра-омана» цьогорічної переможниці конкурсу «Коронація слова» в номінації «Романи» я привезла з Львівського форуму видавців з автографом письменниці, Вікторії Гранецької, і прочитала одразу, а от написати рецензію взялася тільки зараз, рівно за місяць. Поясню чому: роман, практично позбавлений нальоту учнівства, і це попри те, що молода авторка відверто зізналася: це її перший завершений текст, викликав у мене почуття, які ніяк не вкладалися в слова. Але минув місяць, і слова самі собою знайшлися.

Літературний коктейль року

Автор: Юрій Мостовий

Іноді трапляються книжки, що здаються складними. Не занадто розумними. Ні. Якраз навпаки. Прості як «двері», в тому плані: все там й дурневі зрозуміло. Так зараз з усією сучасною літературою. Складними за настроєм та інгредієнтами сюжету. У випадку з останнім, це коли розумно «напхано» усього потроху. До таких я відніс би й роман переможниці цьогорічного літературного конкурсу «Коронація слова» - Вікторії Гранецької «Мантра-омана».

«Мантра-омана»: не сотвори собі …гріха

Автор: Жанна Куява

Не знаю, як ви, а мені, як і героїні роману «Мантра-омана», що переміг у літературному конкурсі «Коронація слова-2011», Євпраксії (скорочено – Єва), уявлялося, «як одного разу посеред буденних справ, до тебе прийде Розплата. Візьме за руку і скаже: "Ходімо." Щоправда, мені «уявлялося», що то має відбуватися за волею Всевишнього. Натомість Єва сама подбала про спокуту і сама вчинила над собою Розплату, взявши на себе непосильну роль...