Про незвичну книгу незвичайної письменниці

Джерело: інтернет-портал «Історичний вибір»

Цю книгу доводилося бачити не раз на полицях магазинів. Зовні приваблива – яскрава ілюстрація на помаранчевому фоні, незвична для вуха і від того не менш мелодійна назва – «Мантра-омана». Привабливе ім’я автора – Вікторія Гранецька. Відразу уявляєш молоду, енергійну жінку. Але руки обминали. Просто якось незвично було читати початок, де хтось, зовсім незнайомий, стрибає вниз із хмарочоса, отримуючи собі навздогін прокляття. Не раз і не два готовий був уже купити, та не міг зважитися. Але того холодного зимового ранку все склалося – і незвична книга приїхала в холодну квартиру, спочатку день чи два лежала на столі, а потім…

Потім прочиталася перша сторінка, друга, йшло якось важко і незвично, десята, одинадцята, стало зовсім незрозуміло, двадцята, двадцять перша…

Три безсонні ночі. Приходиш з роботи – швиденько щось готуєш поїсти, на ходу читаєш, вранці на роботу, і знову те ж саме. Спочатку не спиш, тому що не можеш залишити книгу, потім не спиш, бо очі вже закрилися, але від думок нікуди не подітися. Ну і що з того, що головна героїня жінка, а ти чоловік? Ну і що з того, що вона хоче бути і є стервом, і якраз таких ти терпіти не можеш? Ну і що з того, що тут якась містика, Ловець снів, хтось багато з ким спить, хтось малює картини, а комусь головне ротяку свою запхати чимось, щоб їсти не хотілося, і це головний сенс життя?

Відкриваються очі – життя прекрасне. Хоча насправді воно надзвичайно огидне і тільки декілька людей насправді тебе дійсно люблять, просто так, а іншим на тебе начхати. Хоча насправді воно надзвичайно підступне, тому що один невірний крок – і ти йдеш не тією дорогою, і звернути назад вже не вийде. Воно надзвичайно цинічне – бал правлять тут гроші і важливі знайомства, а кожен живе своїми ілюзіями, часто не замислившись навіть про те, наскільки він є жалюгідним. І навіть дві купи грошей не допоможуть. Але життя все-таки прекрасне! Тому що воно дарує шанс змінитися. Воно дарує все-таки шанс зробити крок на нову дорогу. Це, звичайно, не завжди приносить радість і щастя. Частіше від цього отримується біль і страждання. Але є таке поняття, як душевний спокій – і тільки з ним ти будеш щасливим. А без нього ніякі гроші не допоможуть. Головне – вчасно це зрозуміти.

Якщо сказати чесно, не люблю шукати якийсь потаємний сенс, щось там написане «між рядків». Можливо, тому, що просто цього не вмію. Можливо, тому, що не хочу та й все. Розуміння ж прочитаного в кожного своє. До багатьох воно приходить з часом. Пам’ятаю, що під час знайомства з «Мантрою-оманою» часто виникало просто таки шалене бажання поговорити з автором – висловити те, що вважав неправильним. Те, з чим був категорично незгодним. Зараз бажання з автором поспілкуватися нікуди не зникло. Тільки мета вже зовсім інша. Хочеться побачити людину, яка допомогла відкрити для себе з нового боку людську, і, насамперед жіночу, загадкову душу. А ще так незвично зуміла змусити подивитися на життя інакше. І якось інакше його полюбити.

Оригінал статті

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.