Вадим Постернак: «Ця книга не дає читачеві однозначних правильних відповідей»

Джерело: Вінницька газета «20 хвилин», від 26 червня 2013 року

Перша «коронована словом» вінничанка – Вікторія Гранецька – радує своїх читачів романом «Мантра-омана». В принципі, описуючи дебютне творіння Вікторії, можна обмежитись одним рядком – роман-переможець «Коронації слова-2011». Адже переказування усіх спогадів, химер, візій, оман та мантр, з яких, наче із тисячі кольорових скелець, складається цілісний вітраж роману – то марна справа. Сухий переказ не передасть усієї гамми кольорів та відтінків, усієї гри тіні та світла, не дасть відчути тонку грань між пам’яттю та фантазією, хоча… Хоча, ачи можна однозначно провести цю грань для кожної людини? Та чи взагалі ця грань насправді існує?

Ця книга не дає читачеві однозначних правильних відповідей. Вона дає набагато більше – ставить правильні запитання, відповіді на які кожен мусить знайти самотужки.

Якщо все ж таки спробувати в двох словах переказати зміст роману, то в ньому йдеться про безладну й подекуди божевільну, як і всі творчі люди, студентку Єву-Євпраксію. Все своє коротке, проте яскраве життя Єва присвячує Книзі. Адже лише в справжніх стражданнях народжується справжня Творчість. От тільки після «народження» Книги Єва відходить до кращого світу, лишаючись в цьому світі паперовими сторінками. Але навіть ці надруковані слова все ще являються тією самою бунтівною та життєрадісною Євою.

Кажете, що це омана? – Так! Це справді омана. «Мантра-омана», яку ви, наче справжню мантру, будете раз по раз перечитувати опісля того, як придбаєте її в одній із книгарень міста. А позаяк роман видано «Клубом Сімейного Дозвілля», то знайти його можна в будь-якому книжковому магазині.

Вадим Постернак

Оригінал статті

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.