Бібліотека говоритиме для незрячих

Джерело: газета «Вінниччина» від 03.11.2016 р.

Проект «Побачте нас» має на меті забезпечити вільний доступ незрячих та слабкозорих людей до інформації, до художнього слова, до спілкування та творчості. Втілюють цю ідею Вінницька міська бібліотечна система, ГО «Культурний Всесвіт» за підтримки Благодійного фонду «Подільська громада» та інших небайдужих.

Презентували проект у травні, на День Європи. Тоді вінничани дізналися про плани  створити в центральній міській бібліотеці (Хмельницьке шосе, 4) простір рівних можливостей зі спеціальними книгами для незрячих шрифтом Брайля, з комп’ютерною програмою для користувачів з вадами зору, з аудіозаписами художніх творів... Почався збір коштів, особливо в цьому допоміг благодійний аукціон від «Подільської громади».

За словами завідувача міської бібліотеки № 7 Юрія Юрчака, у Вінницькому відділенні УТОС зареєстровано 1200 слабкозорих, проте у місцевих бібліотеках відсутні книги, написані для них шрифтом Брайля. Також є багато людей похилого віку, які б з радістю ходили до бібліотеки, але через поганий зір не можуть читати, зате можуть слухати… Саме для таких користувачів бібліотек було написано грантовий проект.

- На благодійному аукціоні проект бібліотеки зібрав 17 661 гривню, на які закупили 24 примірники книг шрифтом Брайля та спеціальну програму, яка допомагає людям з вадами зору користуватись комп’ютером, - розповів Юрій Юрчак. - Також відвідувачі зможуть скористатися дисками з аудіозаписами книг, які можна слухати на плеєрі, комп’ютері чи ноутбуці. Записали 10 книг для дітей та ще 10 для дорослих. До записування долучились відомі вінницькі літератори Вікторія Гранецька, Валентина Гальянова, Микола Антощак, Руслана Мельничук, Віктор Крупка, Валерій Сьомін, Віктор Цимбал, Юрій Сегеда, студенти Інституту філології та журналістики педуніверситету, працівники вінницької бібліотечної системи, які з радістю погодились начитувати твори. А палац мистецтв «Зоря» погодився безкоштовно здійснювати запис.

Детальніше - в наступному номері "Вінниччини".

Юрій СЕГЕДА

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.