Коронована словом

Районна газета «Вісник Козятинщини»

№24 (8967), четвер 9 червня 2011 року

Текст: Петро Зарицький

Фото: Ірина Гаджикурбанова

 

            Українські засоби масової інформації принесли радісну звістку – у широко знаному літературному конкурсі «Коронація слова» наша землячка Вікторія Гранецька, яка народилася і провела дитинство у селі Юрівка, виборола перше місце.

            Два роки збирала авторка матеріал для написання гостропсихологічного роману «Мантра-омана», а втілила задум у життя за три місяці. Для цього довелось розрахуватися із роботи, аби серйозно зайнятися написанням твору. Прикметно, що перші вірші майбутня письменниця надрукувала у газеті «Вісник Козятинщини», навчаючись у старших класах Юрівської школи.

            Звичайно, стати лауреатом такого престижного конкурсу дуже почесно і радісно, тому можна зрозуміти, які почуття сповнювали переможницю.

            Любов Данилівна Гранецька, яка працює бухгалтером Юрівської сільської ради, дуже рада за свою старшу доньку. Мама розповідає, що Віка з дитинства росла розумницею і помічницею. Вона захоплювалась квітами, вишиванням, читанням книг, а у вільний час – допомагала батькам доглядати за домашньою городиною, уміла запорати родинне господарство і навіть видоїти корову.

            Пишаються найріднішим лауреатом молодші сестрички-близнята: Оля, яка служить за контрактом в армії, та Іра, яка працює економістом з орендних відносин у Вінниці. Вікин тато, Леонід Тадеушович – за спеціальністю інженер-механік, але шанує і художнє слово,бо воно має велику силу, а здобутком доньки безмежно пишається.

            Після визначної літературної перемоги, яка зробила Вікторію Гранецьку широко відомою, вона побувала у рідній домівці, де у сімейному колі відсвяткували перемогу.

            Вікторія Леонідівна, яка у свій час закінчила педучилище та Вінницький педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського, розповідає, що у перші дні після літературної коронації її окрилювала ейфорія радості, яка швидко переросла у серйозне відчуття обов’язку. Зараз працює над власним інтернет-сайтом, спілкується із журналістами, готується до прес-конференції, яка відбудеться 14 червня у вінницькій книгарні «Є», співпрацює із видавництвом, що друкуватиме її роман.

            Перша премія конкурсу «Коронація слова» ‒ друга за величиною після Національної премії ім. Т. Г. Шевченка і складає 20 тис. грн. Своїм вагомим літературним «заробітком» Віка поділилася із батьками, бабусею Вацлавою Леонівною, яким у селі гроші завше вкрай потрібні, допомогла сестричкам. Створює базу для літературної діяльності, якій планує присвятити життя. Літературними секретами Вікторія Леонідівна поки що не ділиться ні з ким, бо справу завше красить результат, як це сталось із конкурсом «Коронація слова-2011».

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.