Кращі книжки 2013 від Будинку захоплень (с)

Джерело: Будинок захоплень

Сноуденівський скандал, війни на близькому сході, європровал України та новий революційний майдан, саме цим найбільше запам‘ятався минулий 2013 рік. Однак незважаючи на такі глобальні політичні проблеми України і світу, у відійшовшому в небуття 2013-му, все одно працювало й розвивалося популярне мистецтво, зокрема література. Пропонуємо оглянути невеличкій список книжок, які найбільше користувались попитом й були популярними у 2013-му.  

СВІТОВІ БЕСТСЕЛЕРИ:

1. Стівен Кінг. Доктор Сон. – (жахи/містика) Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013 

Свіжесенький, вважайте, переклад. Вперше українською, продовження роману «Сяйво». Книги Майстра Жахів завжди закінчуються не зовсім однозначно. Кінг дає можливість пофантазувати, що ж відбувалося далі, яким було життя героїв після пережитого? На продовження «Сяйва», поза сумнівом, чекали усі. Яким був життєвий шлях Денні Торренса після того, як він із матір’ю вистояв у протистоянні – ні, не з рідним батьком, а з готелем «Оверлук»? Власне, сам автор пише, що часто міркував про те, яким могло бути життя Денні після повернення з цього жахливого місця, яке прагнуло забрати його собі.

2. Ден Браун. Інферно . – (пригоди/ історія/інтелектуальний детектив) Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013

Сьомий роман і четверта історія з циклу про професора з релігійної символіки, Роберта Ленгдона («Янголи та демони», «Код Да Вінчі» і «Втрачений символ»). В новому романі, Роберт Ленгдон втрачає пам‘ть і вирушає до Італії, де змушений шукати тлумачення своїм посттравматичним видінням та галюціонаціям . Пошуки наштовхують його на послання напівбожевільного генетика-трансгуманіста, що пов‘язане з поемою Данте Аліг‘єрі «Божественна комедія» і новим надзвичайно небезпечним вірусом, котрий нагадує чуму.

3. Джоан Роулінг. Несподівана вакансія. – (Міський молодіжний роман) К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2013

«Несподівана вакансія» – напружена психологічна драма. В книзі є інцест, дитячий секс, родинне насилля, політичні перипетії провінційного ґатунку. Місцями вражає приголомшлива, неприваблива правда описаного в ній життя. Шокує така реалістичність не зовсім сильно буває й похмуріша  проза, але від наївного чарівного світу «Гаррі Поттера» теж нічого не залишилось.

4. Пауло Коельйо. Рукопис, знайдений в Аккрі. – (популярна філософія/притчі) Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013.

«Рукопис, знайдений в Акрі», належить до скарбниці мудрості Пауло Коельйо, де вже є такі збірки притч як: «Книга воїна світла» та «Мактуб». Варто зазначити, що як і у випадку зі збіркою «Мактуб», у цій роботі, уславлений автор спирається на задокументовані мудрості, котрі пережили не одне століття. «Рукопис…» – є переказом пергамену з письменами арабською, гебрейською та латиною знайденими 1974-го року сером Волтером Вілкінсоном і датованими 1307-м роком.

5. Е. Л. Джеймс. Пятьдесят оттенков — (трилогія/еротична проза) М.: Эксмо

Третій рік поспіль ця трилогія входить до світових хітів продажу, про що свідчить, навіть, книжковий рейтинг Forbes. Неймовірний успіх еротичної трилогії, зокрема, підняв загальні продажі паперових книг в магазинах і «перетворив еротичну прозу у гарячий товар». Книги оповідають історію стосунків підприємця Крістіана Грея і студентки Анастасії Стіл; в книзі містяться відверті сексуальні сцени, що включають елементи такої сексуальної поведінки, як рабство/дисципліна, домінування/підкорення і садизм/мазохізм.

УКРАЇНСЬКІ БЕСТСЕЛЕРИ:

1. Люко Дашвар. На запах м’яса. – (популярна література) Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2013

Перед читачем постає типова історія життя дівчини Майї Гілки з курортного Генічеська, яка разом з двома подругами – Лількою і Віткою – вирушила до столиці у пошуках кращої перспективи… Але чи вдасться дівчатам досягти омріяного успіху? Чи, може, їх чекає розчарування, смуток, зневіра і розпач? Завдяки гострому психологізму сюжету книги, уява читача постійно напружена в очікуванні доленосного і непростого вибору в реальних ситуаціях, які можуть статися із кожною людиною.

2. Макс Кідрук.

Твердиня. –

(Пригоди) Х.: Клуб сімейного Дозвілля, 2013

Чудернацькі історії, пригоди, пошуки скарбів, містика, жахи, трохи гумору – все це Ви знайдете в новому романі Макса Кідрука «Твердиня».

П’ятеро друзяк збираються в Перу на пошуки міфічного золотого міста інків Паїтіті.

Згодом цікава подорож перетворюється в неймовірні випробування.

3. Вікторія Гранецька. ТІЛО™.  – (Наукова фантастика/Драма) Х.: Клуб сімейного Дозвілля, 2013

Юрій, або Доктор Паскуда. Саме він і є головним персонажем у романі. Здається, ця людина не має серця, здатна на будь-який жахливий учинок навіть без мотивації. Він може безбожно убити іншу людину заради реалізації власних бажань. Убивства – це і робота, і повсякденне його життя. На роботі Доктор Паскуда переганяє душі одних людей в тіла інших, відбираючи в тих, хто хотів би жити, їхні мрії, цілі, бажання, спогади, їхні родини зрештою, знищує їх душі, щоби потім у бажаних тілах могли оселитися впливові й заможні. За межами ж лікарні Юрій легко може закохати в себе жінку, заволодіти її незайманим тілом, а потім убити й утопити в річці. Просто так. Його зовнішність, яку без зусиль можна уявити з описів авторки, і його учинки викликають обурення й відразу. Здавалося б, хіба може така людина когось любити? Чи може існувати для такої людини ідол? Виявляється, може. Його ідолом з дитинства стала Іванка.

4. Наталка Сняданко. Фрау Мюллер не налаштована платити більше  (заробітчанська драма/ психологічний роман) – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2013

Книга торкається тем заробітчанства, пошуку себе, жіночої дружби та нетрадиційних сексуальних відносин. Головна героїня розповіді Христина – молода викладачка музики, яка через закриття школи мусить шукати роботу в іншій країні. Христину ніщо не тримає у рідному Львові. У неї немає дітей, чоловіка. І здається, нічого, окрім комплексів з минулого.  Нова сторінка життя Христини починається трагічно – у чужому Берліні її збиває машина. Але ця подія виявляється доленосною у всіх сенсах – за кермом авто виявляється Ева, яка піклується про жінок-заробітчанок. Між ними зав’язуються стосунки.

5. Сергій Грабар. Три кольори спокуси. (новели, етюди / популярна філософія) Ярославів Вал, 2013

Новели що їх не можна сприймати без емоцій, лірично-прозові сповіді серця, сповненого любов’ю до життя і єдиної жінки, біблійні сюжети, переповідані наново і свіжо – все це чекає на читача в новій книзі Сергія Грабара. У цього письменника особливий погляд на дійсність, і стиль письма теж осібний – лапідарний, незрідка – імпресіоністичний і романтичний  водночас, що дає підстави сказати – так міг написати тільки Сергій Грабар.

Огляд підготував Юрій Мостовий

Оригінал статті

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.