Лауреатка «Коронації слова» Гранецька розповість про свій новий роман-антиутопію

Джерело: Вінницький інформаційний портал VежА

Зустрітися із лауреаткою премії «Коронація слова» Вікторією Гранецькою, поговорити про її фантастичні книги, а також послухати її вірші-верлібри та навіть почути ексклюзивний уривок із майбутнього роману зможуть вінничани вже 13 квітня у Центральній міській бібліотеці. О 16-ій годині в бібліотеці імені Бевза (вул. Хмельницьке шосе, 4) тут розпочнеться зустріч студентів Вінницького педагогічного університету із письменницею, однак приєднатися може кожен охочий.

«Це буде загальна презентація, де я говоритиму про мої три попередні книги, трошки про коротку прозу поговоримо, про поезію. Зачитаю як уже ті вірші, котрі раніше публікувала в мережі, так і нові поезії», – розповіла Вікторія журналісту VежА.

Не будеш розповідати плани щодо майбутніх публікацій? Можливо, вже підготувала чергову книжку?

– Так, у співавторстві із львівською письменницею Анастасією Нікуліною та нашою вінницькою поетесою Мариною Однорог готується у травні до випуску книга «Дім, у котрому заблукав час». У ній будуть вірші Марини, а також наш із Настею прозовий текст. Це така собі історія-антиутопія, але дуже лірична. Ця історія пов’язана із нашими українськими реаліями, в той же час вона містить певні містифікації. Я ще її називаю казкою для дорослих.

Під час зустрічі зачитаєш уривок?

– Гарна ідея! Обов’язково оберу вдалий уривок, щоб заінтригувати.

Також Вікторія розповіла, що веде перемовини із видавцями щодо публікації своєї дебютної збірки віршів. Якщо все вдасться – то, можливо, восени на Форумі видавців вінничанка постане перед своїми читачами як поетеса.

Вікторія Гранецька – українська письменниця-прозаїк. 2011 року за рукопис роману «Мантра-омана» отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова» в номінації «Роман». Восени 2011 року роман вийшов у харківському видавництві «Клуб сімейного дозвілля». У червні 2013 року в «Клубі сімейного дозвілля» вийшла її друга книжка під назвою «ТІЛО™». У вересні того ж року роман «ТІЛО™» потрапив у десятку фіналістів Міжнародної премії імені О. Ульяненка та увійшов до шорт-листа Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2013» у номінації «Красне письменство».

У вересні 2015 року вийшов «Щасливий» – третій роман письменниці, створений на основі реальної історії про українську дівчину та азербайджанського хлопця-мусульманина. Роман нагороджено спеціальною відзнакою «Коронації слова» у номінації «Гранд Романи» та опубліковано у київському видавництві «Нора-Друк».

В 2015 почала писати неримовану поезію й отримала за вірш «Смарагдові очі» лауреатство у Міжнародному поетичному конкурсі «Намалюй мені ніч» від журналу «Склянка часу*Zeitglas».

Віталія Мазур, 12 квітня 2017 р.

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.