Молоді письменники пишуть про високі моральні цінності

Часопис «Вінницька газета» № 27 (2814) від 06.04.2012

«Як не дивно, незважаючи на вульгарщину, яка ллється з телеекранів, сучасна молодь пише про високі моральні цінності. Молоді письменники Вінниччини дивують мене чистотою почуттів, експериментами в літературних формах, знанням української мови. З їхніми роботами не соромно йти на літературний ринок», – поділився думками голова Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Михайло Каменюк на презентації молодіжного альманаху Поділля «Експрес «Молодість» – 2010 та «Експрес «Молодість» – 2011.

«Експрес «Молодість» – це перший на Поділлі альманах молодих авторів, визнаний найкращим в Україні серед видань такого рівня. Ідея проекту належить відомому письменнику сучасності Михайлу Каменюку. Проект фінансується управлінням у справах сім’ї, молоді й спорту Вінницької обласної державної адміністрації. До речі, презентація відбулася під час першого засідання клубу творчої інтелігенції Вінниці. Нагадаємо, що у грудні минулого року Вінницька організація Спілки письменників України підписала угоду з краєзнавчим музеєм про творчу співпрацю. Один з її пунктів – це відкриття на базі музею клубу творчої інтелігенції Вінниці.

– Коли я був студентом, твори молодих письменників друкували на принтері «накладом» 2–3 примірники, і побачити свої твори надрукованими було для нас щастям, – згадує Михайло Каменюк. – А альманах – це справжня література, про неї говорять, вона є в Інтернеті, нею цікавляться досвідчені письменники. «Експрес «Молодість» виходить тиражем у тисячу примірників. Частину ми даємо авторам – по 5–10 примірників кожному, інші книги розходяться по бібліотеках області.

Літературний щорічник «Експрес «Молодість» надрукований за рахунок державних коштів. Це другий випуск видання. У ньому, як і в попередньому, представлені роботи 21 автора. Люди, які хочуть щоб їхні твори були надруковані в альманасі, можуть звертатися у кабінет молодого автора, що на Соборній, 72 (кабінет 205).

До авторів, які хочуть друкуватися в альманасі, у нас є дві вимоги: вік автора не повинен перевищувати 35 років, і твір має бути високого рівня, – наголосив Віталій Борецький, письменник, завідувач кабінету молодого автора, упорядник альманаху.

Тепер познайомимося з кількома авторами «Експрес «Молодість» – 2011. У цьому виданні можна прочитати твір «Обрана вовком» вінничанки, студентки філологічного факультету Вінницького педагогічного університету Юлії Гук.

– Мої твори спрямовані на розширення людської свідомості, у них я відкриваю завісу психології, торкаюся соціальних проблем, – каже Юлія Гук. – Вони більше спрямовані на індивідів, ніж на широкий загал. В альманасі друкуюся вперше, хоча до цього мої твори кілька разів виходили в газетах.

В оповіданні «Обрана вовком» ідеться про дівчину, на яку напали вуличні хулігани, побили її та всадили ніж у ногу. Дівчині вдалося втекти від них до лісу, де вона і знаходить свого нового друга – вовка. Тварина часто приходить до неї у снах, вони розмовляють на різні соціальні теми. Вовкові не подобається людський світ – світ брехні, зради, агресії.

Нині працюю над новим твором. Уже давала його почитати кільком людям. Одна читачка навіть розплакалася. На мою думку, це найвища похвала авторові, коли його робота так зачіпає серце.

22-річний Олександр Горчинський вважає, що творчість «оголює» всі таємні закутки душі автора. Він пише на різні теми: воля, тероризм, кохання тощо. До альманаху увійшли його поезії, зокрема вірш «Почерк»:

Я закончил строку и взглянул на страницу мельком:

Да… мой почерк испорчен, исправить его не так просто.

Мне бы скомкать и выкинуть-сжечь поскорей этот ком.

Написать все с нуля – жаль чернила едва на наперсток.

– Вірш «Почерк» має філософський зміст: почерк відображає стиль життя, помилки, які трапляються на нашому шляху, і те, що далеко не все виходить так, як ми того хочемо, – зазначив Олександр Горчинський.

Студентка 4-го курсу Інституту філології та журналістики педагогічного університету Катерина Девдера розповідає, що до неї «приходять у гості вірші з великими очима й просять: «Напиши нас, дівчино». Вона й пише.

– Зараз пишу чимало інтимної лірики, проте дуже багато у моїй творчості й думок про Бога, – каже Катерина. – Часто перед тим, як щось написати, з’являється фраза, яку хочеться продовжити, розширити. А буває сідаєш за ноутбук, перед тобою чистий екран, і ти просто вирушаєш у подорож, не знаючи, чим це скінчиться.

Також одним із авторів альманаху стала Вікторія Гранецька. Вона народилася в селі Юрівка Козятинського району. Публікувалася в районній газеті «Вісник Козятинщини». У 2011 році за роман «Мантра-омана» отримала першу премію літературного конкурсу «Коронація слова», який видав «Клуб Сімейного Дозвілля».

– До альманаху увійшла моя новела «Симфонія №38», – розповіла Вікторія Гранецька. – На її створення мене надихнув однойменний музичний твір Моцарта «Симфонія № 38». Відомий музикант створив цей шедевр після того, як прийняв дуже важливе рішення – наважився піти зі служби при дворі архієпископа, і залишившись без засобів для існування. Але в ці роки, переходячи з однієї роботи на іншу і маючи борги, Моцарт написав симфонію. Це й надихнуло мене на створення сюжету новели. 

 Оригінал статті

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.