Переміг роман про мертву жінку

Текст: Олена ПАВЛОВА

2 червня у столичному виставковому залі «Aкко Інтернешнл» нагородили переможців літературного конкурсу «Коронація слова». Преміальний фонд — 120 тис. грн. Уперше відзначили дитячу літературу.

— Література йде до правдивості. Уже набавилися, наекспериментувалися, — каже письменник 82-річний Юрій Мушкетик, екс-член журі. Нині він — почесний гість. Сидить за столом із засновником конкурсу, бізнесменом Юрієм Логушем. На столах — чіпси й шоколадні цукерки, до яких прикріплені цитати з творів минулорічних переможців.

Найкращим романом визнають рукопис «Мантра-омана» вінничанки Вікторії Гранецької, 30 років. Рукопис має 265 сторінок.

— Це соціально-психологічна драма з елементами містики. Головну героїню звати Єва, скорочено від Євпраксія. Молода жінка помирає і блукає між двох світів — мертвих і живих. Таким чином вона отримує нагоду переоцінити свої вчинки, своє життя, — каже авторка.

Вікторія отримує премію 20 тис. грн. Роман писала три місяці.

— Минулого літа звільнилася з роботи. Сіла за рукопис на початку червня. Це мій перший роман. Ще жодного твору не друкувала.

Актор Віктор Андрієнко нагороджує кращий гумористичний твір — роман Владислава Івченка і Юрія Камаєва «Стовп самодержав'я, або 15 справ Івана Підіпригори».

— Це полний прівєт Борису Акуніну з України. Мова дуже цікава — класична наша, як «За двома зайцями». Виписано 15 історій. У одній з'являється Михайло Булгаков, — розказує Андрієнко.

Івченко живе у Сумах, Камаєв — із Кременця.

— Один писав початок оповідання, другий — продовження. Уся праця велася в інтернеті, — розказує 34-річний Владислав Івченко. — Дія відбувається на початку ХХ століття. Наш герой Іван Карпович працює в київській охранці. Він бореться з бунтівниками, членами підпільних партій. Маємо 20 історій, вистачить ще на зо дві книжки.

Спеціальну відзнаку за любовну лірику отримує 70-річна Марія Влад. Журі сподобалася її пісня «Розлука». Поетеса прийшла з онуками у вишитій дрібним бісером сорочці.

— Це тужлива пісня для чоловічого голосу. Про жінку, яка поїхала на заробітки до Європи. Чоловік просить її вернутися, а вітри зривають цвіт з їхньої черешні.

"Газета по-українськи" №1233 за 07.06.2011. Рубрика Культура

Оригінал статті 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.