Презентація літературного клубу «Маруся» і спілкування з переможницею «Коронації слова-2011» у Вінниці

16 червня 2011 року   

Текст:  Каріна Юдіна

  У цей вівторок в книгарні «Є» відбулася презентація літературного клубу «Маруся» та зустріч з переможницею конкурсу «Коронація слова-2011» у номінації «Романи» Вікторією Гранецькою, що родом із Вінниці. Слід нагадати, що сама ж спільнота була заснована у вересні 2009 року на базі Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова. Назва клубу, запропонована її засновником Дмитром Стретовичем, є абревіатурою, що означає: «Молоді, активні, рухливі, усміхнені, а далі можна додумати…».

Літературний клуб є організатором безлічі заходів, таких як літературні читання поетів та письменників, дискусії, книжкові ярмарки, живі буккросинги (обмін книжками), різноманітні конкурси, книжкові ярмарки, фестивалі та багато іншого.

Представниця спільноти «Маруся» Оксамитка Блажевська, зауважила, що клуб є відкритим, вступити до нього може кожен охочий без вікових обмежень. Нові таланти вони просувають спочатку на сайті, а потім дають можливість видання.

- Ми знаходимо людей, які хочуть себе реалізувати, але не знають як, і допомагаємо їм. — сказала Оксамитка.

«Маруся» — це сучасний формат живої літератури, яка постійно реалізує різні творчі проекти і дає змогу розвиватися новим письменницьким особистостям, тим самим прикрашаючи і доповнюючи літературний обрій в цілому.

- Загальними зусиллями можна реалізувати набагато більше, ніж поодинці. — зауважує Оксамитка.

Головною гостею зустрічі була переможниця конкурсу «Коронація слова-2011» вінничанка Вікторія Гранецька.

 Авторка розповідає, що книга «Мантра-омана» була написана протягом трьох місяців.

- Два роки виношувала цю ідею. – сказала Вікторія. — Хоча були й інші задуми, але реалізувався саме цей.

Взагалі Вікторія ще з дитинства захоплювалась написанням власних віршів, а після перемоги на конкурсі вирішила, що остаточно стане письменницею.

- Кожен учасник чекав на перемогу, але я для початку сподівалась на отримання  хоч якоїсь заохочувальної відзнаки, – зауважує переможниця. — Щороку на конкурсі перемагають найсильніші твори, тому для мене з моїм першим романом ця перемога була неочікуваною.

На питання, як письменниця відреагувала на славу, що немов «звалилась з неба», вона відповіла:

- Нічого кардинально не змінилось. Я так само ходжу на роботу, їжджу в громадському транспорті… Єдина відмінність - це те, що мене почали запрошувати на різні конференції, брати інтерв’ю. — сказала Вікторія. — Якщо до конкурсу нікому не було до мене діла, то після нього ситуація змінилась, що саме по собі є незвичним.

- Навіть якби я не зайняла жодного місця, я б все одно після конкурсу відправила б рукопис у видавництво. — говорить Вікторія.

Нажаль, зміст книги «Мантра-омана» і її сюжет тримається в таємниці, але вже відомо, що це соціально-психологічна драма, головна героїня якої накладає на себе руки, написавши перед цим текст, який після смерті видає її мати-письменниця.

- Це історія болю, зради і помилок. — говорить Вікторія. — Я хотіла привідкрити завісу над проблемою суїциду і, сподіваюся, в мене це вийшло.

Щодо критики письменниця не хвилюється, адже так сталося, що вона купує книги за принципом: «Якщо критики кажуть, що погано, отже, треба брати». Саме так вийшло з однією із улюблених її сучасних письменниць Іреною Карпою.

Вихід книги планується на другу половину 2011 року. Наразі розробляється сайт авторки, який планують запустити до виходу книги. Наповненням і адмініструванням буде займатися сама Вікторія.

Вже відомо про наступну книгу, яку готуватиме Вікторія. Це історія, яка буде написана на основі реальних подій. Вона почалася 18 років тому і наразі не є завершеною. Головним героєм буде чоловік. Саме заради цього персонажа письменниця досліджуватиме думки представників сильної статі.

- Сподіваюся, доки я працюватиму над цією історією, вона отримає щасливе завершення. — коментує Вікторія.

Від нашого сайту хочу побажати Вікторії творчого натхнення і ще більших здобутків на літературній ниві.

Оригінал статті 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.