«Щасливий» — не такий вже й щасливий, але сповнений оптимізму роман Вікторії Гранецької

Джерело: книжковий портал 5BOOKS

У вересні українська письменниця Вікторія Гранецька презентувала свій новий роман — про Вінницю, любов, дітей, материнство та іслам. Не знаєте, як це все можна поєднати? Тоді дивіться відео із презентації, що відбулась в «Книгарні Є».

«Щасливий» — новий роман Вікторії Гранецької, де цього разу в центрі розповіді не якась містика чи карколомні перетворення, а доля пересічної родини, де чоловік — вихідець із Нагірного Карабаху, мусульманин та емігрант, а жінка — вінничанка, котра навіть змінила віру заради коханого. Втім, вони могли би бути щасливими, якби хлопчик на ім'я Саїд (чиє ім'я й перекладається як «щасливий») не виявився не такою простою дитиною, як здавалося спочатку.

Вікторія Гранецька розповіла про історію реальної вінницької родини, котра стала прототипом цієї книги (до речі, жінка, що є праобразом головної героїні, читала цю книгу ще до виходу її друком). Серед інших важливих проблем, котрих Гранецька торкається у своїй книзі — проблема материнства у випадку резус-конфлікту, проблема того, як суспільство та сама жінка приймає цей непростий виклик, коли постає вибір між достроковим припиненням вагітності та перспективою народження важкохворої дитини. 

Частину коштів від книги письменниця передасть родині маленького хлопчика, адже його лікування та терапія досі обходяться родині в значну суму. Але окрім проблем материнства, зачепила Вікторія і проблему сприйняття Бога, релігії в цілому та ісламу зокрема в неісламському суспільстві, важливості боротьби із стереотипами про мусульман в Україні.

Автор огляду: Олександр Мельник

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.