«Щасливого» презентували в Кам΄янці

Джерело: Обласна газета «КлюЧ» від 23 жовтня 2015 року (№42 (194), с. 13, «Кам'янецький таблоїд».

Творче об΄єднання «PHOENIX» продовжує радувати шанувальників сучасної української літератури зустрічами з відомими майстрами слова. Так, 20 жовтня до Кам΄янця-Подільського завітала чудова письменниця, яку за її перші романи нерідко називали українським Стівеном Кінгом, переможниця популярного літературного конкурсу «Коронація слова» і просто чарівна та вродлива жінка Вікторія Гранецька. Того дня в Літературній залі Галереї мистецтв вона презентувала містянам свій новий роман «Щасливий», який отримав спецвідзнаку «Гранд Коронації слова» та нещодавно побачив світ у київському видавництві «Нора-Друк». Оскільки книжка написана на основі реальних подій, то на зустріч із читачами письменниця приїхала зі своєю подругою Наталією — прототипом головної героїні її нового роману.

Про що ж йдеться в новому романі Вікторії Гранецької?  Вона — українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень… але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою — адже саме так звучить її ім`я в перекладі українською — приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими?

Книжка зачіпає питання ісламу в Україні, а тому перед тим, як давати її в друк, «Щасливого» прочитав учений-сходознавець, аби уникнути якихось неточностей чи недоречностей. До слова, роман уже був презентований у Львові на Форумі видавців, Вінниці, Києві, зокрема в Ісламському культурному центрі та книгарні «Буква». Після Кам΄янця-Подільського ще запланована презентація у Рівному.

Окрім того, Вікторія Гранецька поділилася фактами з біографії, зокрема тим, що в її родині ніколи досі не було творчих людей, а перший свій вірш вона написала в 9 років. Жінка здобула освіту психолога, проте де лишень їй не доводилося працювати: починаючи від спілкування з дітьми і завершуючи редактором глянцевого журналу.

У планах Вікторії — колись написати історичний роман, адже у Вінниці є дуже багато драматичних сторінок, про які мало хто знає. Наразі письменниця працює над романтичним романом-антиутопією у співавторстві, який уже готовий на 90 %. Також усе частіше з-під її пера почали народжуватися вірші. «Коли йдуть вірші, душа відпочиває», — ділиться жінка. Із деякими з них вона брала участь у конкурсах і навіть перемагала. Наразі їх недостатньо для збірки, проте в майбутньому можна сміливо очікувати на книжку поезій від Вікторії Гранецької.

Після презентації жінкам вдалося погуляти нічним Кам΄янцем, від якого в них залишилися тільки найкращі враження. «Це, мабуть, найгарніше місто України. Ми трохи заблукали, коли їхали до вас, — розповідає Вікторія. — Коли заїхали в  Кам΄янець, то здалося, ніби потрапили у Середньовіччя».

Творче об΄єднання «PHOENIX» вже домовилося про приїзд у Кам΄янець-Подільський ще двох популярних письменників, проте поки тримає інтригу. Тому до нових літературних зустрічей!

Віоліна СИТНІК

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.