У книгарні «Є» говорили про переселення душ

Вінницький бізнес-портал «ВінБазар»

18 липня у книгарні «Є» презентували книгу «ТІЛО™» вінницької письменниці Вікторії Гранецької. Це вже другий роман вінничанки.  У 2011 році її роман «Мантра-омана» здобув І премію  у конкурсі «Коронації слова». Нам вдалося поспілкуватися з іменитою землячкою та дізнатися все найцікавіше про новий роман від авторки.   

- Розкажіть про ваш новий роман. Чи довго довелося працювати над рукописом?

- Над цією книжкою я працювала понад півтори роки, з квітня 2011 до серпня 2012 року. У творі йдеться про американську корпорацію «ТІЛО™», яка дарувала людям вічне життя, переселяючи душі зі старих тіл в здорові та молоді. В центрі оповіді молодий герой, українець, який потрапляє до Сполучених Штатів. Він володіє надприродніми здібностями та може переселяти душі.

Це роман про різні прояви любові: до своєї країни, до жінки, до дитини, про любов у всіх її значеннях та проявах, а також про відсутність любові. Я намагалася апелювати до вічних цінностей, що будуть важливими кожній людині.    

- Скажіть, що вас надихало на створення нового твору?

- Надихає мене зазвичай вільний час і самотність (посміхається), коли я можу зосередитися й історія починає оповідатися сама.  Тоді можна для себе зробити несподівані відкриття і написати про такі речі, які йдуть із підсвідомості.  

- Чому ви вирішили написати книгу в фантастичному жанрі?

- Я не позиціоную себе як письменник-фантаст, тому що в мене ширший жанровий діапазон. Це така спроба себе. Цікавлюся різними напрямками та жанрами. Тому наступна книжка буде відрізнятися від цієї. Ця історія мені була цікава не завдяки її фантастичній складовій, а завдяки характеру центрального персонажа, адже він і герой, і зрадник в одній особі. Тому я написала саме таку книжку.        

- Поділіться, про що буде наступний ваш твір. Ви писатимете продовження?

- Про продовження поки що не йдеться. Я зараз пишу реальну історію, що мала місце в нашому житті. Події розвиватимуться у Вінниці, будуть присутні наші вулички, краєвиди і, звісно, люди.

- Розкажіть трішки про себе, коли ви розпочали писати?

- Писала я завжди. Розпочинала з віршиків, які навіть надрукували в районній газеті, але мене завжди цікавила проза. А називатися письменницею я почала після перемоги в «Коронації слова-2011», коли моя перша книжка отримала гран-прі цього конкурсу і була видана в «Клубі сімейного дозвілля». Це вже друга книга і я сподіваюся, що вийде і третя, і четверта, і наступна (посміхається).       

- Ви розповідали, що багато подорожуєте.

- Поки що це подорожі Україною, різні міста. За час своїх презентацій я побувала у Львові, в Тернополі, в Одесі, в Херсоні. Планую відвідати й інші міста. В Івано-Франківську в мене 23 липня презентація, потім знову Одеса. А далі буде видно.

- Ще одне запитання, яке, мабуть, цікавить усіх. Скажіть, наскільки великі гонорари в українських письменників чи можуть вони зрівнятися з закордонними?  

- Можу вам сказати, якщо людина має на меті розбагатіти, то писання книжок  - не зовсім те зайняття, яке потрібно для себе обрати. Це радше покликання. Звісно є гонорари, відсотки з продажів, роялті, які мені двічі на рік сплачує видавництво. Але оскільки я пишу українською, а україномовної аудиторії в Україні чомусь набагато менше, ніж російськомовної, то наразі ми не розраховуємо на великі продажі, великі наклади. Але прибутки є і вони відчутні. Мені приємно отримувати гроші за книжки. Мушу сказати, очікувала меншого.

- Ви презентуватимете свою книжку на львівському форумі видавців?

-Так. Видавець пообіцяв, що буде автограф-сесія та зустріч із читачами у Львові.

Розмову провів Михайло Чорнопиский

Оригінал статті 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.