У вінницьких трамваях стартує мистецький проект TRAmART

Джерело: Вінницький інформативний портал VежА

Вінницькі трамваї і так славляться на всю Україну, а тепер у них буде нова родзинка – лунатиме поезія подільських поетів. Проект TRAmART вже в листопаді планує запустити пілотні записи. Якщо одного разу ви будете їхати в трамваї і почуєте поезію замість оголошення зупинки чи історичної довідки, не дивуйтесь – це проект TRAmART. Його ініціатором є вінничанин Юрко Юрчак.  Автор розповідає, що ідея виникла безпосередньо у салоні трамваю. Проблем із реалізацією не було. 

«Домовитися було дуже просто: приніс до Вінницької транспортної компанії ідею проекту. Керівництво порадилося і дало позитивну відповідь. Після згоди залишилися лише формальності, а міська рада дозволила, щоб цей проект втілювався, посприяла безкоштовному розміщенню віршів у трамваях»,  – розповідає Юрко Юрчак

Щодо учасників, то це має бути 20 поетів, які начитають приблизно 100 віршів. Наразі це пілотна спроба проекту, якщо він отримає позитивний відгук, то організатори продовжать розвивати його із залученням нових авторів. Наразі деякі із учасників вже пишуть позитивні відгуки на своїх сторінках у соціальних мережах та діляться враженнями. 

«Долучитися до TRAMARTу мене запросив засновник цього проекту – Юрко Юрчак. Нещодавно ми співпрацювали з ним по іншому благодійному проекту – запису аудіокниг для незрячих людей, я начитувала оповідання скрипаля Валерія Сьоміна «Серце Діани» та казки Івана Франка. А ось у TRAMARTі вже звучатимуть мої верлібри, римована поезія воїна Влада Сорда та вірші багатьох уже знаних вінницьких поетів (Сергія ТатчинаЮлії Броварної та інших). Це цілком новий досвід для мене. Сподіваюсь, пасажирам вінницьких трамваїв буде цікаво послухати наші тексти», – розповідає письменниця та поетеса Вікторія Гранецька

Записують «нові голоси вінницьких трамваїв» на радіо «Місто над Бугом», керівництво якого вирішило підтримати таку культурну ініціативу. 

TRAmART – це проект, направлений на сприяння розвитку творчого середовища, наповнення культурного простору міста, покращенню загальної атмосфери у громадському транспорті, створення умов для самовираження та самореалізації творчої молоді, а також розширення кругозору пересічних вінничан.

Партнери проекту:
Міська рада
ГО «Гармонія»
Британська рада
Програма «Active Citizens»
Вінницька транспортна компанія
Радіо Місто над Бугом
Вінницька міська централізована бібліотечна система
Вінницька обласна організація НСПУ
Вінницька міська організація НСПУ

Марина ОДНОРОГ

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.