«Український вікінг» презентував книгу «Трансгрес(і)я» у Чернігові

Джерело: Svoboda FM

Війна породила багатьох поетів. Один з них, майданівець Влад Сорд, презентував у Чернігові 26 листопада книгу «Трансгрес(і)я». До збірки ввійшла поезія російською та українською мовами. Літературний відбувся в одній із зал Кіно-культурного мистецького центру (колишній кінотеатр ім. Щорса).

– Трансгресія це філософське поняття – вихід за межі моралі. Збірка має свою хронологію, а кожні два-три вірші помережені цитатами про революцію та війну. На війні був не кожен, але кожен може туди зазирнути. Літера (і) в дужках немов натякає, що подивитися ви можете саме моїми очима, – пояснює назву збірки Влад Сорд.

Людмила Зіневич, організатор літературного вечору, розпочала його із запалення свічок на знак вшанування жертв Голодомору:

– Якби не Голодомор, то сьогодні Україна налічувала б 90 мільйонів жителів. Тоді ніхто б не насмілився здійняти руку на потужну та могутню державу. Сьогоднішня війна – прямий наслідок тих подій.

Слухачів Влад дивує з перших хвилин:

– Вірші приходять до мене уві сні. Прокинувшись, я лише записую їх. Ніколи не шукаю ритм, риму».

Поезію нікому не присвячує:

– Як можна сон комусь присвятити?

На 1/4 норвежець, він ріс на легендах діда-вікінга і поезії Богдана-Ігоря Антонича. Образ вікінга не лише в татуюваннях, довгому волоссі, а і в ілюстраціях до книги, які Влад малював сам:

– В малюнках – образи. Кожен сприймає по-своєму і бачить щось своє. Я би не став їх пояснювати.

На літературному вечорі читає лише 3 вірші.

«Зазвичай на таких зустрічах вірші читаю не я, а інші. Мені цікаво послухати не себе, а вас», – скромно пояснює молодий поет.

Про себе Влад говорить дуже мало. З Криму поїхав на Майдан і залишився там. На війну потрапив добровольцем:

– Я не був прихильником української ідеї. Я її тоді ще не розумів. Мені просто хотілося дізнатися правду.

Влад Сорд (справжнє прізвище Стафійчук) був розвідником Збройних Сил України, воював у лавах «Правого сектору», батальйонах «Азов» та ОУН, а з 15 жовтня 2015 року проходить військову службу за контрактом у складі 93-ї окремої гвардійської механізованої Харківської бригади. Побував у найгарячіших точках Донбасу – від Слов’янська до Пісків та шахти Бутівка.

Оригінал публікації

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Banjo

Коментар
Kudos to you! I hadn't thohgut of that!