Уперше у «Коронації слова» перемогла вінничанка

Текст: Анастасія Олехнович

 Вінницька газета «Місто», № 35 від 14.09.2011 р.

Незабаром на книжкових полицях обіцяють появу роману «Мантра-омана» Вікторії Гранецької. Цей твір приніс вінничанці перемогу у Всеукраїнському літературному конкурсі «Коронація слова-2011». Це перший серйозний твір і перша гучна перемога Вікторії. І вперше за 11 років існування «Коронації слова» таку високу перемогу здобула представниця Вінниці. Роман Вікторія Гранецька писала у перерві між «глянцевими журналами» і «помічником президента».

- Коли ваш роман з'явиться на книжкових полицях? Яким тиражем?

- Сподіваюся, з вересня. І тоді, за словами мого видавця, ми матимемо п’ять тисяч різних думок про нього – адже саме таким є перший наклад роману «Мантра-омана», що його публікує видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля». Згодом, 15 вересня, повеземо роман на 18 Міжнародний «Форум видавців» у Львів, де він матиме першу в своєму житті автограф-сесію, а також змагатиметься за звання «Книга Форуму видавців». І звісно, презентація у Вінниці. Вона запланована в книгарні «Є» на суботу 24 вересня.

- Чи змінила перемога у Коронації слова ваше життя?

- Думала, ви вже не спитаєте. Так, змінила і продовжує змінювати. От скажімо, нещодавно мені подзвонили з газети «Місто» і кажуть: «А давайте зробимо з вами інтерв’ю».  А якщо зроблять, це ж його хтось читатиме. І щось думатиме з того приводу. І, може, навіть (прочитавши й подумавши) піде в магазин і купить ту мою книжку. А рік тому я й не мріяла про книжки, газети та інтерв’ю. Так, перемога у «Коронації слова» змінила все й одразу в моєму житті.

- На що витратили виграш?

- Ну, я радше б назвала це премією, а не виграшем, бо виграш – це коли в лотерею. На що ж я витратила ту премію, я б і сама не відмовилася дізнатись. Зрештою, трохи більше 16 тисяч гривень (десь стільки лишилося після сплати податків) не така вже й велика сума для жінки, яка любить дорогі парфуми, вишукану нижню білизну, мініатюрні нетбуки та себе. А ще любить робити подарунки іншим і ніколи не зберігає чеки й квитанції після покупок.

- Ваш улюблений письменник?

- Юрій Андрухович за «Таємницю», Володимир Лис за «Століття Якова», Любко Дереш за «Трохи пітьми», Ірена Карпа за «50 хвилин трави», Наталка Сняданко за «Гербарій коханців», Світлана Пиркало за «Не думай про червоне», Олесь Ульяненко за «Жінку його мрії», Катерина Калитко за «М.істерію», Таня Малярчук за «Як я стала святою», Юрко Іздрик за «Флешку», Галина Тарасюк за «Янгола з України», Люко Дашвар за «РайЦентр», Марія Матіос за «Щоденник страченої»… Продовжувати?

- Що найбільше не любите в людях?

- Про це можна буде прочитати у моїй книжці, бо в мене та моєї героїні однакові смаки на людей. А взагалі намагаюсь не зосереджуватись на «нелюбові» – це почуття руйнує, перш за все, того, хто його відчуває, і не приносить (на щастя) жодної шкоди тому, на кого спрямоване. Любити людей набагато приємніше, бо тільки любов здатна перетворити їх маленькі недоліки у великі переваги. 

Оригінал статті

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.