Вікторія Гранецька працювала над романом по 16 годин на день

Вінницька газета "20 хвилин"

Текст: Анастасія Підгурська

Вікторія Гранецька презентувала на загал свою нову книгу під назвою «Мантра-омана», завдяки якій авторка й перемогла на Всеукраїнському літературному конкурсі «Коронація слова - 2011». Письменниця розповіла слухачам про процес написання роману, про всі тонкощі й складнощі роботи.

 24 вересня у вінницькому книжковому магазині «Книгарня Є» відбулася зустріч з переможницею Всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова - 2011» Вікторією Гранецькою. Вікторія представила вінничанам свою нову книгу під назвою «Мантра-омана», завдяки якій авторка й перемогла. Письменниця розповіла слухачам про процес написання роману, про всі тонкощі й складнощі у роботі. Приміром, Вікторії було складно знайти матеріал про захворювання, що про нього йдеться у книзі – синдром саванта.

− Я хотіла, аби книга була достовірною, тому того матеріалу, що наявний в Інтернеті, не достатньо. Справа в тому, що це дуже рідкісне невиліковне захворювання (за всю історію людства лише 100 чоловік мали таку недугу). Довелося консультуватися з лікарями, аби як можна точніше зобразити стан героїв моєї книги.

Авторці для написання книги потрібно було цілковите усамітнення. Зізнається, що під час писання роману перебувала у стані зміненої свідомості, з котрого, до речі, потім доволі важко вийти. Адже витирається межа між реальністю і тим , що відбувається в романі. Вона працювала по 16-18 годин над книгою, і навіть не помічала цього.

− Я не ідеалізую свою героїню. Я не з тих авторів, котрі будь-що стоятимуть на боці свого головного героя. Якщо моя героїня робить щось не так, отже, вона робить щось не так. Я не буду її виправдовувати, та від того не люблю її менше. Єва ( головна героїня) для мене – живіша всіх живих.

Оригінал статті

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.