13 миттєвостей «Коронації слова»)

Фото: Ірина Гаджикурбанова

Число «13» цьогоріч зовсім невипадкове в історії Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». Адже 2013 року найпрестижнішому конкурсу рукописів виповнилося знакових 13 літ, та й урочисту церемонію нагородження лауреатів було призначено саме на 13 червня. Як завжди, «Коронація слова» приємно дивує. Не бракувало гарних вражень і цього разу – миттєва доброчинна лотерея (я виграла сувенірну ручку «Regal» від Мистецької скарбниці), ретро-фотосесія «Сучасні автори в образі майстрів слова минулого», організована «Центром креативної фотографії», танцювальні майстер-класи від «Arthur Murray Dance Studio» і, звісно, наші лауреати й дипломанти, чиї імена розкривалися лише останньої миті на церемонії нагородження. До Вашої уваги 13 світлин-вражень із 13-ої «Коронації слова». 

1.      Вже традиційна червона доріжка, на котрій зустрічали гостей. Як же відмовити собі у задоволенні сфотографуватися на такому яскравому тлі?)


2.      Тут же, у вестибюлі, натрапляємо на виставку світлин із фотопроекту «Сучасні автори в образі майстрів слова минулого». Українських письменників не впізнати: Володимир Лис – викапаний Марк Твен, Тимур Литовченко перетворився на Оноре де Бальзака, Міла Іванцова стала Фаїною Раневською, Валентин Тарасов – Мольєром, а Лада Лузіна – Сафо. Мені дістався образ української письменниці іспанського походження Наталени Королевої. Щиро вдячна «Центру креативної фотографії» за запрошення до проекту і незабутній досвід!


3.      На сцені розпочалася церемонія нагородження. Серед запрошених зірок бачимо Ольгу Фреймут – їй доручили нагородження переможців однієї з номінацій.


4.       Неперевершена Леся Мудрак цього разу відзначає Найепатажніший твір. Її вибір – поетична збірка львів’янки Уляни Дудок. Після натхненних слів пані Лесі одразу захотілося почитати збірку.

 

5.      Для вручення відзнак за кіносценарії запрошено харизматичного Віктора Андрієнка. Як бачимо, пан Андрієнко – справжній джентльмен, на фото закарбувалась одна із найзворушливіших митей церемонії нагородження.


6.      Не менш цікаво відбувалося і вручення «Золотого пістоля» - спецвідзнаки за Найкращий гостросюжетний роман від багаторазового лауреата конкурсу Андрія Кокотюхи. Спочатку нагороду отримує Олексій Волков, згодом Владислав Івченко за «Найкращого сищика імперії».

 

7.      Спеціальну відзнаку від ГО «Книжковий простір» і пропозицію публікації від видавництва «Нора-друк» отримує київська письменниця Наталка Шевченко за рукопис роману «Подвійні міражі». Так само щастить ужгородському письменнику Олександру Гаврошу – його «Закляте місто» хоче видати Іван Малкович, директор видавництва «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА».

 

8.     Не залишилась без премії цьогоріч і наша Наталка Доляк (роман «Де трава зеленіша»). Спецвідзнаку за «Найкращий сатирично-гумористичний твір» від пана Олега Чорногуза вона ділить із киянином Валентином Тарасовим («Любий розпусник»). 


9.     Феєрична Ілларія!! 

 

10.     А от і дипломанти королівської номінації «Романи»! Їхні імена теж стали неабияким сюрпризом для гостей церемонії та членів журі. Це знаний письменник і художник Юрій Логвин («Мої дікамерони»), Василь Басараба («Страшний суд»), Сергій Лобода («Час Ліліт»), Олег Галетка («Гроші, Куба й література…»), Павліна Пришлюк («Заплакана Верона»). Особливо приємно бачити серед дипломантів молоду вінницьку письменницю Валентину Гальянову, відзначену 7 місцем за роман «Ходіння Туди й Назад» та минулорічну лауреатку Жанну Куяву (її роман «Із медом полин» у складі журі я оцінила для себе найвище). 

 

11.    Друга і третя премії дістаються молодим вродливим жінкам: черкащанці Марині Троян за містичного «Обліковця» та киянці Тетяні Белімовій за драматичний «Київ-крапка-ua».  

 

12.    Найочікуваніша мить усієї церемонії – пані Тетяна та пан Юрій от-от назвуть ім'я переможця… 

 

13.   А от і наш переможець – молодий львівський письменник Богдан Коломійчук, автор історично-пригодницького роману «Людвисар», котрому цьогоріч пощастило найбільше. Вітаємо усіх переможців і бажаємо здійснення їхніх літературних мрій!) 

Вікторія Гранецька  

      

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Вікторія Гранецька

Коментар
Вітання, пані Уляно! З нетерпінням чекатиму Вашої книги. Форум видавців теж планую відвідати - сподіваюсь, познайомимось особисто:)
До пана Євгена: дякую за увагу до моєї роботи. Щодо романів-переможців можу сказати лише, що усі вони написані добре з погляду стилістики та сюжету. Аналізувати їх з погляду переваг-недоліків та розкривати авторський задум не маю права. Принаймні доки твори не вийдуть друком (переконана, це станеться незабаром). А тоді вже кожен читач зможе скласти власну думку про наших переможців:)
Уляна Дудок

Коментар
П.Вікторіє, вітаю! На жаль, знайомі ми лише заочно, однак невдовзі планую видати збірку ДІМ З ВЕРАНДОЮ ДЛЯ МРІЙ де входять і "епатажні твори" що отримали спецвідзнаку на конкурсі "Кронація слова - 2013". Буду рада вас бачити на форумі видавців у Львові.

З повагою, Уляна Дудок
Евген

Коментар
Подборка интересна. Спасибо, Виктория! А хотелось бы вот чего еще: чтобы хотя бы в краткой форме вы представили романы победители. О чем они, чем примечательны, какие у кого недостатки?