Новини

Перша дискусія нового року про літературні конкурси

Розпочинається другий етап спільного проекту «Відкрита платформа для дебатів» Благодійного фонду "Фундація видавництва «Кальварія»" та ГО «Книжковий простір». Цей етап має назву «Література в українському контексті» і проходитиме до травня місяця 2012 року. Проект, який ставить за мету пропагування та поширення європейської практики публічного спілкування та діалогу, підтримано Програмою і³ Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України». Спікери дебатів – письменники, і їх власне світосприйняття, почуття гідності і переконання повинні сприяти активізації громадської позиції суспільства.

ВІКТОРІЯ «ЗУХВАЛОГО» РОМАНУ

Спроба літературного осмислення

Минулий рік у літературне життя Вінниччини привніс кілька яскаравих сторінок і втішно, що Козятинщина не була на узбіччі цього. Стала членом Національної спілки письменників України, голосно заявивши про себе вишуканою лірико-шляхетною поезією, Руслана Мельничук, яка народилася і провела дитячі роки в селі Йосипівка. А Вікторія Гранецька, яку благословила на світ юровецька земля, взагалі приголомшила літературний бомонд своїм прозовим первістком-романом «Мантра-омана», приборкавши прискіпливе журі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова», яке не мало іншого вибору, як визнати художнє творіння Вікторії кращим, видавши їй перепустку у велику літературу.

Французький видавець: політичні діячі змінювали один одного, але вони завжди дотримувались думки про те, що культура існує завжди і потребує підтримки

ГО "Книжковий простір"

24 січня 2012 р. в «Будинку письменників» національної Спілки письменників України пройшла закрита зустріч українських видавців з Жаном Маттерном (Jean Mattern), керівником відділу придбання прав на видання іноземної літератури знаменитого французького видавництва Галлімар (Gallimard), яке відзначило у 2011 році столітній ювілей.

Ліна Костенко завела в книгарню тих, хто не ходив туди ніколи

«Газета по-українськи» №1347 за 30.12.2011

— 10 років ходжу й розглядаю репертуар прилавків «Петрівки», — 39-річна письменниця Лада Лузіна літературні підсумки року підбивала на столичному книжковому ринку. Називає це народним показником читацького інтересу. — Завжди в перших рядах були детективи Акуніна, романи Донцової і «Гаррі Поттер». Цього року побачила там двох українців — Ліну Костенко із «Записками українського самашедшого» і «Чорного Ворона» Василя Шкляра. Їхні обкладинки стоять лицем навіть на прилавках із навчальною і комп'ютерною літературою. Українська книга зробила прорив.

З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Найемоційніші книжки року …у рейтингу суб’єктивних читацьких відчуттів

Автор: Жанна Куява

Наприкінці року, як завше, підводимо підсумки. Хтось рахує заробітки, хтось коханців, а хтось, як от і більшість моїх знайомих читачів, книжки, які сподобалися або ні. Тільки якщо хтось пише про власні чи подекуди й об’єктивні судження щодо якості книжок, їх смислового наповнення, гостроти, напруги сюжету, чи важливого духовного послання, то для мене книжка – це передусім враження, емоції, які вона викликає. Тобто, читаючи ту чи ту книжкову новинку, я пропускаю її крізь серце, а вже по завершенні осмислюю і таки перекручую мозком. Тому наразі мені хочеться сказати саме про емоції, які особливою мірою викликали прочитані книжки.

Розмова про «Мантру-оману» в ефірі ТРК «Вінниччина»

Новорічні свята ще не настали, а я вже отримала дивовижний подарунок – запрошення до участі в ранковій програмі «Прокидаймося разом», що виходить в ефір на телеканалі «Вінниччина», який от уже 10 років тримає глядачів у курсі найцікавіших та найактуальніших подій з життя міста та області. В ефірі «Прокидаймося разом» я розповім про своє життя після «Коронації слова», поділюся враженнями, що лягли в основу написання мого дебютного роману, а також відкрию кілька таємниць стосовно творів, над якими працюю зараз. Як це відбуватиметься, дивіться у вівторок, 13 грудня о 7.00 та о 8.00 на ТРК «Вінниччина».

ТОП-10 українських книжок осені, які я прочитала із задоволенням

Текст: Вікторія Гранецька

Так уже склалося, що письменників часто питають, які книжки вони самі полюбляють читати. Я теж не стала винятком: чи не в кожному інтерв’ю маю втіху відповідати на це інтимне, я б сказала, запитання. Звісно, у кількох словах неможливо згадати всіх авторів, чиї твори припали до вподоби найбільше. Тож сьогодні я публікую на своєму сайті ТОП-10 українських книжок, які мені прочиталися й запам’яталися цієї осені. Публікую в довільному порядку, без жодних місць-номерів, тому що кожна з них для мене на першому місці. І по-доброму заздрю тим, хто читатиме їх уперше.

Чтиво для дівуль

Автор: Оксана Щур

На Заході зростає попит на чикліт - улюблений жанр молодих емансипованих жительок мегаполісів. В Україні теж пишуть «літературу ціпочок», щоправда, дещо специфічну.

Моя літературна зустріч з Одесою

Текст: Вікторія Гранецька

Нещодавно повернулася з Одеси, де в рамках науково-практичної конференції мала спільну з письменницею Євгенією Кононенко творчу зустріч зі студентами Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського. Згодом – презентацію у затишній «Книгарні-Кав'ярні», що знаходиться в центрі міста, на Катерининській, 77. Про те, як минули ці заходи, дивіться у фотозвіті.