Новини

Кілька слів про приватні моря та спільні береги

Фото: Ірина Новоставська

Наприкінці травня Вінниця стане морем. У це було складно повірити, бо де ж у нашому місті взятися морським краєвидам, якщо ми з усіх боків окільцьовані суходолом, хіба Південний Буг з уславленим фонтаном розтинає тіло міста навпіл та ще загорнута у пишну зелень Кемпа посеред ріки нагадує безлюдний острів, куди дістатися хіба човном… Утім, в останні дні весни місто зробилося гостинним узбережжям для культурно-мистецького життя всієї країни, адже у Вінниці тривав ІІ Міжнародний фестиваль короткої прози «Intermezzo», названий на честь однойменного оповідання Михайла Коцюбинського і присвячений актуалізації його творчості в контексті нашого часу.

Вікторія Гранецька: «Багато людей не здогадуються, наскільки вони світоглядно близькі до ісламу»

Джерело: «Друг Читача»

Роман Вікторії Гранецької «Щасливий» з’явився на полицях книгарень одночасно з романом скандального Мішеля Уельбека «Покора». За півроку книжку наздогнав не менш скандальний Буалем Сансаль із романом «2084: Кінець світу». За цікавим збігом обставин усі три романи торкаються однієї теми: іслам. Умовно їх можна назвати «Ісламською трилогією». У світлі цього Вікторія Гранецька розповіла, що спонукало її звернутися до теми ісламу, поділилася власними поглядом на релігії та їх послідовників, ставленням до іменитих колег по перу й творчими планами.

Книжковий Арсенал-2016: фотозвіт

Фото: Роксолана Сьома, Тетяна Белімова, Альона Гринцевич

Вікторія Гранецька: розклад заходів на Книжковому Арсеналі-2016 у Києві

Анонс

Книга «Щасливий» звучатиме у вінницькому «Радіотеатрі»

Анонс

Друзі, а ви любите театр? А як щодо «Радіотеатру», де художні тексти оживають у виразних і чуттєвих голосах фахових акторів? Тож запрошую усіх охочих до радіоприймачів – цієї неділі (6 березня) о 18:10 в авторській програмі Валентини Гальянової «Радіотеатр» на хвилі 71,69 MHz Вінницького обласного радіо звучатимуть найкращі уривки із книги «Щасливий». Весняного всім настрою та натхнення!

Оповідання, які краще не читати після опівночі

Днями отримала незабутній досвід — побувала у складі журі конкурсу горор-оповідань «Після опівночі» від літературно-художнього журналу «Стос». Враження? Доволі суперечливі. Так, читати було цікаво. Ні, жахіття уночі не снилися. І, як на мій погляд, достойних робіт на конкурсі виявилось набагато більше, ніж очікувані п’ять-шість, що від початку були заплановані організаторами до видання окремою збіркою. Тут матеріалу вистачить на дві, а то й на три збірки. Принаймні для себе я відзначила щонайменше двадцять оповідань, які… краще не читати після опівночі на самоті.

Остання жінка на Землі

Джерело: літературно-художній журнал «Дніпро», № 12 (грудень 2015 р.)

От уже півроку, як вона тут зовсім сама. Хоча півроку — дуже умовний термін, вона не певна, що жодного разу не помилилася, обводячи чорнильними кружальцями цифри на маленькому календарику, котрий надбала десь у торговельній мережі, аби позначати на ньому святкові дні. Та потім стало якось не до свят. Одного ранку вона прокинулась і побачила, що зосталася сама. Тоді вона почала позначати просто дні.

До новорічних свят виходить друком збірка оповідань «Львів. Кава. Любов»!

Анонс

«Щасливий»: фотозвіт із подорожі у Рівне

Фото: Яна Мельник, Алла Рогашко та інші)

Моя чудова подорож до Рівного, незабутня прогулянка містом та презентація книги Щасливий у Рівненській малій академії наук учнівської молоді. Щиро дякую усім, хто минулої суботи дарував мені свій час та увагу – то було неперевершено!

Запрошуємо на презентацію «Щасливого» у місті Рівне

Анонс на подію

31 жовтня, у суботу, о 13.00, у Лабораторії гуманітарних досліджень Рівненської Малої академії наук учнівської молоді відбудеться зустріч із авторкою Гранд-роману «Коронації слова» 2015 року - Вікторією Гранецькою. За словами авторки, текст книги написало саме життя, котре на власний розсуд обрало героїв, скомпонувало сюжет й утілило його в реальних декораціях справжніх невигаданих міст двох країн, розділених кордонами і поєднаних у любові.