Новини

Що читають вінничани – ТОП від обласної бібліотеки

Джерело: Вінницький інформаційний портал VежА

Жадан, Кідрук, Дашвар і Костенко – це найбільш популярні українські автори, книгам яких вінничани не дають довго застоятися на полицях обласної бібліотеки ім. Тімірязєва. Такою статистикою із журналістом VежА поділилася провідний спеціаліст відділу попереднього замовлення і видачі літератури обласної бібліотеки Людмила Введенська. Сьогодні, 30 вересня, у неї та колег професійне свято – Всеукраїнський День бібліотек.

Літературна агенція «Acris» візьметься за промоцію збірки оповідань від конкурсу «Зачаєний жах»

Чудова новина для авторів, які надіслали або тільки планують надіслати свої твори на літературний конкурс горор-оповідань «Зачаєний жах»! Організатор конкурсу літературно-художній часопис «Стос» та літагенція «Acris» вирішили об'єднати зусилля для пошуку та промоції авторів, що цьогоріч вправлятимуться у творенні «лавкрафтівських жахів». Тому до складу журі конкурсу (поряд із редактором Алісою Гаврильченко, письменниками Сашком Заварою та Вікторією Гранецькою, а також українськими перекладачами Г. Ф. Лавкрафта) увійде співзасновниця літературної агенції «Acris» Любов Кривуца, аби спільно провести відбір, редагування та укладання кращих оповідань у тематичну збірку. Також літагенція «Acris» займатиметься подальшим просуванням збірки та її авторів до видавця і широкого кола читачів.

25 письменників до 25-річчя Незалежності

Анонс

22 серпня о 18:30 в київський Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3) Україна отримає подарунок до свого 25-річчя – книжку «Я like Україну!». До збірки увійшли твори 25-ти українських письменників, яких ви добре знаєте – Андрія Куркова, Юрка Винничука, Андрія Кокотюхи, Ірен Роздобудько, Сашка Лірника, Любка Дереша, Володимира Лиса, Лариси Денисенко, Анатолія Дністрового та інших.

Журнал «Стос» оголосив ІІ конкурс горор-оповідань

Анонс

1 серпня 2016 року розпочався прийом робіт на ІІ конкурс горор-оповідань від літературно-художнього журналу Стос. Цього разу конкурс присвячений постаті Говарда Філіпса Лавкрафта і має назву «Зачаєний жах». Тож якщо ви працюєте в жанрі короткої прози, знаєтесь на творчості Лавкрафта і прагнете долучитись до розвитку українського горору, ласкаво просимо до участі! Із кращих конкурсних оповідань буде укладено збірку й запропоновано видавцям. Збірка «Ігри з темрявою», до котрої увійшли 15 оповідань з попереднього конкурсу, готується у видавництві ПВД Твердиня і буде презентована на цьогорічному Форумі видавців.

ICTV та видавництво братів Капранових запускають проект «Я like Україну» до 25-річчя Незалежності

Анонс

Телеканал ICTV спільно з видавництвом братів Капранових та видавництвом «Нора-друк» запускають до 25-річчя Незалежності України проект «Я like Україну», який передбачає видання унікальної книги з оповіданнями 25 провідних українських письменників. Усі ці твори – окремі історії про любов до України. «Для нас важливо весь час відкривати Україну. Ми завжди намагаємося у наших програмах, у наших новинах показувати щось добре, показувати маленькі і великі перемоги України. Без сумніву, література – це одна з таких перемог», – зазначає директор-президент телеканалу ICTV Олександр Богуцький.

Кілька слів про приватні моря та спільні береги

Фото: Ірина Новоставська

Наприкінці травня Вінниця стане морем. У це було складно повірити, бо де ж у нашому місті взятися морським краєвидам, якщо ми з усіх боків окільцьовані суходолом, хіба Південний Буг з уславленим фонтаном розтинає тіло міста навпіл та ще загорнута у пишну зелень Кемпа посеред ріки нагадує безлюдний острів, куди дістатися хіба човном… Утім, в останні дні весни місто зробилося гостинним узбережжям для культурно-мистецького життя всієї країни, адже у Вінниці тривав ІІ Міжнародний фестиваль короткої прози «Intermezzo», названий на честь однойменного оповідання Михайла Коцюбинського і присвячений актуалізації його творчості в контексті нашого часу.

Вікторія Гранецька: «Багато людей не здогадуються, наскільки вони світоглядно близькі до ісламу»

Джерело: «Друг Читача»

Роман Вікторії Гранецької «Щасливий» з’явився на полицях книгарень одночасно з романом скандального Мішеля Уельбека «Покора». За півроку книжку наздогнав не менш скандальний Буалем Сансаль із романом «2084: Кінець світу». За цікавим збігом обставин усі три романи торкаються однієї теми: іслам. Умовно їх можна назвати «Ісламською трилогією». У світлі цього Вікторія Гранецька розповіла, що спонукало її звернутися до теми ісламу, поділилася власними поглядом на релігії та їх послідовників, ставленням до іменитих колег по перу й творчими планами.

Книжковий Арсенал-2016: фотозвіт

Фото: Роксолана Сьома, Тетяна Белімова, Альона Гринцевич

Вікторія Гранецька: розклад заходів на Книжковому Арсеналі-2016 у Києві

Анонс

Книга «Щасливий» звучатиме у вінницькому «Радіотеатрі»

Анонс

Друзі, а ви любите театр? А як щодо «Радіотеатру», де художні тексти оживають у виразних і чуттєвих голосах фахових акторів? Тож запрошую усіх охочих до радіоприймачів – цієї неділі (6 березня) о 18:10 в авторській програмі Валентини Гальянової «Радіотеатр» на хвилі 71,69 MHz Вінницького обласного радіо звучатимуть найкращі уривки із книги «Щасливий». Весняного всім настрою та натхнення!