Артем Полежака отримав Міжнародну літературну премію ім. Олеся Ульяненка

Фото: Валерій Шмаков

У рамках 20-го Форуму видавців у Львові відбулося урочисте вручення Міжнародної літературної премії імені Олеся Ульяненка. Особливість цієї відзнаки в тому, що її присуджують авторам нонконформістських текстів. Минулого року премію отримав український літературний діяч, контрлітератор, письменник, поет та перекладач Володимир Вакуленко-К. за роман «Кладовище сердець». Цьогоріч переможцем став поет Артем Полежака з порно-поемою «Дженна».

Міжнародною літературною премією ім. Олеся Ульяненка, заснованою у 2012 році Спілкою письменників міжнаціональної згоди ФРН, щорічно відзначаються кращі твори українських письменників. Журі визначає лауреатів за такими критеріями, як якість текстів, ступінь нонконформізму та позитивна асоціальність самого автора.

На Міжнародну літературну премію імені Олеся Ульяненка-2013 номінувались 56 письменників, серед яких було відібрано 10 найкращих. До шорт-листа увійшли:

1. Гулько-Козій Олеся, повість «Та, що ходить на руках»

2. Заславська Олена, збірка «Бдыщь-мен и Ко»

3. Кабір Максим, збірка «Книжка»

4. Квітка Віталій, роман «Два епізоди з життя невідбулого коханця Мати Харі»

5. Коробчук Павло, роман «Море для шульги»

6. Гранецька Вікторія, роман «ТІЛО™»

7. Перетятко Юрій, повість «В тенетах маразму»

8. Полежака Артем, порно-поема «Дженна»

9. Радченко Лариса, збірка «Пташині клітки ребер»

10. Хімич Марія, збірка творів «Півні-Ч»

Також журі, до складу якого входять голова Спілки письменників міжнаціональної згоди Володимир Сергієнко, письменники Євгенія Чуприна, Володимир Вакуленко-К, Сергій Пантюк, Сергій Жадан та Лесь Подерв´янський, окремо розглянуло кандидатури, висунуті релігійними організаціями:

1. Виговський Олександр, твір «Горохова-forever»

2. Шеляженко Юрій, твір «Я – традиція» 

Як і належить, всі літературні твори, озвучені на церемонії вручення, були нетиповими. Та й сама церемонія була нетиповою. Не лунали стандартні урочисті фрази, переможець не дякував батькам і наставникам, а натомість висловлював наміри пропити з друзями «преміальні» кошти. Такий формат творчості, можливо, не для всіх прийнятний, проте точно нікого не залишить байдужим. 

Оригінал статті

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.