Виктория Гранецкая: «Хочу, чтобы мой роман экранизировал Стивен Спилберг»

Чат на сайті "Главред"

Надежда Майная, Вера Пидгайна (фото), «Главред», 04.08.11 // 11:34

Писательница рассказала, чем отличается хорошее литературное произведение от графомании.

На сайте «Главред» состоялся чат с лауреатом І премии «Коронации слова 2011» в номинации «Романы» за произведение «Мантра-омана» Викторией Гранецкой. Общаясь с читателями, писательница рассказала, почему она не будет участвовать в «Коронации слова» в других номинациях, кому не следует читать ее роман-победителя, и объяснила, что такое мантра-омана. Кроме того, она заверила, что будет писать, даже если ее не будут печатать, и не будет считать это неудачей.

Представляем стенограмму чата с Викторией Гранецкой.

02 Августа, 15:10 : Mefisto

Вопрос: Вікторія, якого кольору у вас насправді очі?

Ответ: Насправді я ніколи не замислювалася над цим питанням. Але оточуючі кажуть, що мої очі змінюють колір в залежності від настрою – від темно-сірого, коли я роздратована, до блакитного – коли посміхаюся. Наразі маю блакитний. Дякую за таку увагу до моєї персони.


02 Августа, 15:15 : Mefisto

Вопрос: Як ви ставитесь до еротичної фотосесії Ірени Карпи в журналі Плейбой? А самі могли б зважитись на таке?

Ответ: До еротичної фотосесії Ірени Карпи я не ставлюся ніяк, оскільки я її не бачила. Але я дуже поважаю Ірену, бо вона стала першою з сучасних українських письменників, яких я для себе відкрила. Не було б її – не було б інших. І хто зна, чи почала б я сама писати українською? Відповідаючи на другу частину Вашого питання, скажу, що я нічого поганого не бачу в еротичних фотосесіях, а чи зважилась би сама на таке, залежить від фотографа та концепції фотозйомки. Дякую за питання :))


02 Августа, 17:15 : Зусь

Вопрос: Здравствуйте, Виктория. Вы случайно нигде не выкладывали вариант вашего романа-победителя на русском языке, если такой вариант вообще существует? Просто трудности у меня с украинским, а интересно, что там.

Ответ: Дякую Вам за Вашу цікавість до моєї творчості. Однак мушу зізнатись, що я взагалі ніколи не викладала жодного зі своїх текстів в Інтернеті. Мій роман можна буде знайти в книгарнях, починаючи з 10 вересня, і лише українською мовою. Проте не думаю, що у Вас чи в кого іншого виникнуть проблеми з розумінням твору. Моя російськомовна подруга, яка читала «Мантру-оману» ще до «Коронації», наприклад, не скаржилася:)))


02 Августа, 18:47 : Natali

Вопрос: Виктория, если не секрет, какой вы видите целевую аудиторию своей книги?

Ответ: Я взагалі намагаюся не вживати такого словосполучення як «цільова аудиторія». Тому що уявлення не маю, хто саме купить та прочитає мою книгу. Єдине, що хотілося б, аби її не читали люди закомплексовані, поховані під пластом забобонів та упереджень – їм точно не сподобається. А всім іншим, особливо чоловікам, які хочуть знати, про що думає жінка, обіцяю – нудно не буде.


02 Августа, 18:59 : Natali

Вопрос: Как вы относитесь к критике? В частности, к довольно нелестным высказываниям госпожи Иды Ворс о вашем романе, где она называет его "текст про дамське знервування"?

Ответ: А хто така Іда Ворс? Жартую. На щастя, в нас вільна країна, і кожен може говорити те, що він думає. В тому числі й Іда Ворс.


02 Августа, 19:04 : Natali

Вопрос: Интересно, какие книги читаете вы сами? Какая последняя прочитанная книга? А какая больше всего вас поразила?

Ответ: Насправді я дуже вимогливий і вередливий читач: в моїй читацькій «історії» набагато більше покинутих, недочитаних книг, аніж тих, які я дочитала, і вони мене вразили. З останнього, що прочитала – «Гівнюк» польського письменника Войцеха Кучока та «Аліна» ірландця Джейсона Джонсона. Неперевершено! Раджу всім.


03 Августа, 08:14 : ніна

Вопрос: Вікторіє, а чому ви змінили стільки професій?

Ответ: Шукала себе. А як виявилось, збирала матеріали для романів.


03 Августа, 08:17 : ніна

Вопрос: Мантра-омана вінницької письменниці Вікторії Гранецької розповідає історію дівчини Єви, яка пішла проти своєї природи і зробила все, щоб стати справжнім стервом. Вдень вона живе у своє задоволення, а вночі занурюється у світ химерних мрій. Місце зустрічі з незнайомцем, якого вона називає ловцем снів - це дах хмарочоса. І одного разу його запрошення стрибнути вниз подіяло. Єва повертається додому, але це вже не вона, а її привид. Чому ви вирішили написати першим такий містичний роман? На вас так вплинула психологічна освіта?

Ответ: Зовсім ні. Просто я люблю містику, а освіта в цьому випадку дала можливість розширити канони містики та знайти багатьом подіям наукове пояснення.


03 Августа, 08:22 : ніна

Вопрос: Вікторіє, ви вірите, що силу і успіх людині дає гороскоп, ім"я та прізвище? Вікторія — жіноче ім"я, на честь римської богині перемоги, аналог чоловічого імені Віктор. Овен - це доволі впертий знак.

Ответ: Дякую за питання, Ніно. Події останнього року в моєму житті дають мені підстави вважати, що людина сама творить свій успіх, варто лише дуже захотіти. Але мені подобається, що мене звуть Вікторія, і що я Овен за гороскопом.


03 Августа, 08:24 : ніна

Вопрос: Вікторіє, у вас батько - поляк, мама - українка. Чи маєте ще іншу кров? Як виявляється у вас польська кров? Що почерпнули від мами, а що від тата? Чи зможете роман написати польською мовою?

Ответ: Насправді я не схожа ані на маму, ані на тата. Швидше, на когось із далеких родичів. Однак польська кров таки дається взнаки – я люблю все польське так само, як українське, і не втрачаю надії коли-небудь відвідати свою другу батьківщину. Для того й вивчаю зараз польську мову. Коли знатиму її на достатньому рівні, неодмінно напишу роман польською, ідея для нього вже є.


03 Августа, 09:29 : Зусь

Вопрос: А если бы ваш роман не занял никакого места на "Коронации слова", вы бы пожалели о времени потраченном времени, на его написание?
    Насколько болезненно вообще переживаете неудачи?

Ответ: В жодному разі не пошкодувала б. Бо те задоволення, яке мені принесло написання цього роману, навряд чи можна з чимось порівняти. Задля цього, мабуть, і стають письменниками. Бо я писатиму навіть, якщо мене не видаватимуть, і не вважатиму це невдачею. Невдача – це коли хлопець кидає.


03 Августа, 12:10 : Dafny

Вопрос: Як Ви пишете? Кожен день по 10 сторінок чи коли є натхнення - то ночами на прольот? А коли Ви сідаєте писати то вже маєте все продумане в голові чи сюжет сам приходить в міру написання? Ви пишете раз і все чи по 10 разів переписуєте?

Ответ: Дякую за цікаве питання. Пишу переважно вночі – це мій улюблений час доби, і всі найцікавіші ідеї для романів зазвичай приходять серед ночі. Я керуюся таким принципом – головне почати, «зачепити» ідею, далі роман розвивається практично сам. А взагалі доводиться й переписувати. Перший розділ «Мантри-омани», наприклад, я переписувала 9 разів, перш ніж надіслати на «Коронацію слова».


03 Августа, 12:11 : Dafny

Вопрос: Хто Ваш перший критик? Кому першому даєте почитати свої твори? Коли знаєте, що твір уже хороший і можна відпускати його в люди?

Ответ: Мої сестри-близнята. У них різні літературні смаки, отож, зазвичай я маю дві діаметрально протилежні думки. А коли твір готовий, вирішую сама. Ніхто краще автора інтуїтивно не зможе такого відчути.


03 Августа, 12:23 : ніна

Вопрос: Вікторіє, яким ви життям живете: книги, телевізор, Інтернет, журнали чи приділяєте час життєвому досвіду - подорожі, хобі, освіта?

Ответ: Я живу дуже насиченим життям, в якому вже давно немає місця телевізору й вряди-годи лишається час для особистого життя. Головний пріоритет – письменництво, яким я сподіваюся заробити колись на подорожі ;-))


03 Августа, 12:24 : ніна

Вопрос: Вікторіє, яким життям, на вашу думку, повинна жити жінка?

Ответ: Тим, яке вона сама для себе обере, без огляду на очікування та побажання інших.


03 Августа, 12:25 : Dafny

Вопрос: Чи надихає Вас музика на написання? Чи слухаєте Ви музику, коли пишете? І взагалі яку музику любите?
   

Ответ: Я завжди вмикаю музику, коли пишу. Переважно це класика в рок обробці. А останнім часом дуже припав до вподоби український гурт «С.К.А.Й» – їхню пісню «Знак оклику» я одного разу прослухала 40 разів поспіль. І взяла з неї епіграф для свого роману.


03 Августа, 12:26 : Dafny

Вопрос: Чи хотіли б Ви щоб Ваш роман екранізували? Ви бачите його як кіноісторію?

Ответ: Кожен письменник мріє, щоб його твір екранізували. Хотілося б, щоб у моєму випадку це зробив Стівен Спілберг ;))))))


03 Августа, 12:54 : кука

Вопрос: Як виникла така дивна назва "Мантра-омана", що вона означає? І чи розкриває вона суть Вашого роману?

Ответ: Мені стільки разів ставили це запитання, що якось навіть наснилось, що мене викликали до прокуратури і питають: «Що таке мантра-омана?»:))) Насправді це – побічний ефект несвідомого застосування комплексу захисних механізмів, які генетично закладені в кожному з нас. Так я й сказала в прокуратурі ;)) Дякую за питання.


03 Августа, 12:57 : Груша

Вопрос: Ви маєте психологічну освіту. Чим саме вона допомогла Вам в написанні книги? Як ви використали свої знання у романі? Ви якось розповідали, що там є герой зі специфічною хворобою...

Ответ: Ця хвороба, а саме, синдром саванта, є швидше його перевагою, ніж недоліком. А взагалі синдром саванта – це невизнаний медичний діагноз, який заборонено вважати хворобою, найчастіше його називають особливим станом психіки. Так, психологічна освіта мені допомогла.


03 Августа, 13:00 : Груша

Вопрос: Чи плануєте тепер подаватися на "Коронацію слова", але вже в іншій номінації - кіносценарій, дитяча література абощо?

Ответ: Не планую. По-перше, не працюю в цих жанрах, а, по-друге, не хочу створювати ні грама зайвої конкуренції :)) Проте із задоволенням візьму участь в «Гранд Коронації», яка відбудеться, мені казали, за п’ять років. У своїй номінації.


03 Августа, 13:03 : ляля

Вопрос: Ви розповідали, що "Мантру-оману" написали в перерві між двома роботами, тобто повністю присвятили свій час йому. Зараз Ви пишете другий роман і одночасно працюєте повний день. Чи не заважає це творчості і чи не думали Ви кинути роботу і присвятити себе писанню? Чому?

Ответ: Думала. Але тоді доведеться вийти заміж.


03 Августа, 13:06 : Гена

Вопрос: Как Вы думаете, чем отличается хороший текст от графоманства?

Ответ: Думкою редактора видавництва.


03 Августа, 13:27 : Elf

Вопрос: Чи у Вас є інші великі романи? Чи принаймні задуми? Ви ж розумієте, що Вам тепер треба багато писати, щоб про Вас не забули.

Ответ: Щось мені підказує, що мій перший роман довго не дасть нікому про мене забути... У всіх значеннях цього слова. А нові задуми, звісно, є. Щоправда, вони ще зухваліші :))))


03 Августа, 13:29 : Аліса

Вопрос: Коли вже можна буде прочитати Вашу книжку? Вже є якісь конкретні домовленості по видавництву? Ви влаштуєте гучну презентацію? Чекаємо :)

Ответ: З 10 вересня мій роман буде в книгарнях. Видавництво – «Клуб сімейного дозвілля». Презентація – у Львові на Форумі видавців. Дякую за питання.

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Dino

Коментар
Всі пішли в гугл шукати синдром саванта...))
oleg

Коментар
Синдром саванта кстати очень интересная штука, есть старый фильм с Томом Крузом "Человек дождя", и там главный герой тоже болен синдромом саванта, а его брат этим пользуется. Классный фильм, надеюсь книга тоже класная, жду!