«Коронація слова-2012»: як минула головна літературна подія року

Фото: Ірина Гаджикурбанова

Дванадцята Церемонія нагородження переможців міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» припала цьогоріч на 31 травня – останній, проте не надто сонячний день весни. Однак примхлива погода не затьмарила піднесеного настрою численних гостей церемонії, адже у виставковому центрі Acco International, де відбувалося літературне дійство, панувала, як завше, святкова, урочиста й хвилююча атмосфера.

Як і минулого року, гостей зустрічала знакова червона доріжка.

Саме тут і бачимо перших знайомих – молоде подружжя письменників із Житомира – Вікторію Горбунову та Віталія Климчука. Фото на згадку.

Церемонія нагородження урочисто відкривається музично-танцювальним номером.

А от і ведучі літературної церемонії! Приємно знову бачити на сцені чарівну Ольгу Сумську.

Для оголошення номінацій та вручення нагород було запрошено багато відомих та яскравих особистостей. Серед них – голова благодійного фонду «Обдаровані діти – майбутнє України» Влада Прокаєва  та лідер гурту «ВВ» Олег Скрипка.

Нагородження дипломантів.

Хвилюючою й приємною несподіванкою вечора стала перемога відомої журналістки Жанни Куяви з романом «Нічниця» у номінації «Ексклюзивний жіночий твір», адже переможниця до останнього нікому не зізнавалася, що написала роман і відправила його на «Коронацію слова». Щиро радіємо за Жанну і бажаємо їй подальших літературних успіхів та натхнення.

Оксамитка Блажевська отримує нагороду за Ірисю Ликович, яка, на жаль, не змогла приїхати на церемонію. Рукопис Ірисі «Віртуалка» отримав спеціальну відзнаку від австрійського культурного форуму. Окрім цього, спеціальну відзнаку за найкращий історико-патріотичний твір отримав Андрій Кокотюха (роман «Червоний»), найкращим твором на тему мандрів і подорожей було визнано роман Макса Кідрука під назвою «БОТ», а нова премія – за найкращий еротичний твір – дісталася львівській письменниці Христині Лукащук за роман «Курва». Вітаємо всіх переможців!

В перерві – дивовижний музичний подарунок від співачки Ілларії.

І найбільш довгоочікувана мить церемонії – оголошення перших трьох премій у номінації «Романи». Цьогоріч третю премію отримує знана київська письменниця Міла Іванцова за роман «Гра в паралельне читання».

Зінаїда Луценко (смт. Цибулів, Черкаська обл.) – володарка другої премії за роман «Необдумана Міловиця».

Між оголошенням та нагородженням переможців, як завжди, присутніх розважали музично-танцювальними номерами. На сцені – дитячий ансамбль «Зернятко».

Для оголошення першої премії у «королівській» номінації «Романи» на сцену виходять засновники літературного конкурсу – пані Тетяна та пан Юрій Логуші.

А от і авторка роману-переможця – письменниця з Івано-Франківська – Ольга Слоньовська. Саме її перу належить твір «Уві сні та наяву, або Дівчинка на кулі», який цьогоріч найбільше припав до вподоби журі літературного конкурсу «Коронація слова». Переможниця схвильована і щаслива!

А на завершення літературного дійства ще один музичний дарунок – запальний виступ феєричного українського гурту «Гайдамаки».

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Луценко Зінаїда

Коментар
Дорога Вікторіє! Дякую за такий гарний та послідовний фоторепортаж! Я переглянула ВАші фото - і наче щойно іще раз побувала на цім грандіознім дійстві! Як же все було чудово! Щаслива за всіх номінантів, яка то була святкова й разом із тим торжественна реальність! Вдячна усім за працю, турботу, небайдужість, за світло - організаторам, членам журі, спонсорам, працівникам, артистам - усім-усім! Добра і достатку, любові! Надіюся зустрітися особисто, і з усіма - ще не один раз!
Жанна Куява

Коментар
Вікторіє, дякую, дорога, за такі хороші слова про мене! Я направду нікому нічого не казала, бо це була своєрідна перевірка власних можливостей. Я ні на що не сподівалася, тому вела звичний журналістський спосіб життя:)) Про номінацію дізналася за день до церемонії!:))
Дякую ще і ще за вітання! І тобі бажаю всіляких творчих здобутків!:)