Літературний вікенд у Вінниці

Фото: Марина Однорог

Мабуть, немає жодного молодого автора, який би свого часу не мріяв про фахову «письменницьку» освіту, такий собі creative writing, що його вивчають західні драматурги і романісти в університетах та на літературних курсах у себе вдома. Шкода, досі в Україні не було повноцінних аналогів цієї освітньої програми. Про появу курсу креативного письма «Творчопис», розробленого й адаптованого для українських письменників, я дізналася ще на початку осені – літменеджер Ірина Вікирчак з командою саме проводили перші заняття в Києві та Львові. Коли ж «Творчопис» дістався Вінниці, без вагань зареєструвалася і з нетерпінням узялася чекати вихідних.

Зізнаюся, мала й деякі побоювання. Зазвичай для того, аби «піймати» натхнення й зосередитися на письмі, мені потрібно цілковите усамітнення, тиша і необмежений час – моя муза не терпить дедлайнів та сторонньої присутності… А «Творчопис» – це динамічна робота у команді, інтерактивні обговорення, практичні завдання, які належить виконати тут і зараз… Що, як такий формат насправді не для мене?

А тепер уявіть моє здивування, коли з перших хвилин занять миттєво включаєшся у роботу – слухаєш, аналізуєш, пишеш, запам’ятовуєш, а про всілякі упередження згадуєш лише пізнього вечора вдома, та вони вже над тобою не владні. За ці два дні я дізналася про себе та інших чимало нового. Виявляється, я можу і хочу писати оповідання. Виявляється, у Вінниці багато молодих талановитих людей, з якими я навіть не була знайома до «Творчопису». Виявляється, наш лектор Ірина Вікирчак – направду неперевершений оповідач, поетеса Катя Калитко любить читати антиутопії, а літературознавець Олександр Вешелені просто геніально аналізує синопсиси творів!    

Звісно, охопити всю теорію літератури за вісім годин курсу просто фізично неможливо, та це й не було першочерговим завданням «Творчопису». Він дає учасникам найважливіше – поштовх до активної творчої роботи, дозволяє позбутися зайвих страхів і почати писати легко, швидко і цікаво, знаходити ідеї, вигадувати сюжети й заселяти їх персонажами. Словом, миттєво і безболісно привести себе в письменницьку «форму» щоразу, як сідаєш за стіл, ноутбук чи планшет, замість того, щоби тижнями чи й місяцями чекати ефемерного натхнення… Переконалася, за два дні активних творчих вправлянь дійсно можна написати оповідання, ба навіть не одне (вже й склала собі список тем для майбутньої концептуальної збірки). Як це працює, поцікавитеся ви? А не скажу! Приходьте на «Творчопис» і дізнаєтеся!)  

Вікторія Гранецька        

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Олег

Коментар
Шкода,пізно дізнався про те що такий курс проходив у Вінниці. Провтикав називається :( В наступний раз буду слідкувати за анонсами, теж хочу записатися.