Моя літературна зустріч з Одесою

Текст: Вікторія Гранецька

Нещодавно повернулася з Одеси, де в рамках науково-практичної конференції мала спільну з письменницею Євгенією Кононенко творчу зустріч зі студентами Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К. Ушинського. Згодом – презентацію у затишній «Книгарні-Кав'ярні», що знаходиться в центрі міста, на Катерининській, 77. Про те, як минули ці заходи, дивіться у фотозвіті.

Ми з пані Галиною Дольник біля аудиторії, де за хвилину має розпочатися конференція молодих науковців. Поряд – виставка книжок, люб’язно організована пані Галиною.

Простора університетська аудиторія заледве вмістила охочих послухати про ґендерний та екзистенційний аспект української культури ХХ-ХХІ століття.

Спочатку слухаємо інших. Дізнаємося про філософський та соціальний аспекти у романах Франсуа Моріака та Ромена Роллана, ґендерні стереотипи чоловічого та жіночого сприйняття образності фразеологічних зворотів, інтертекстуальні та інтермедіальні аспекти творчості Ірен Роздобудько та багато іншого…

Вслід за пані Євгенією Кононенко настає й моя черга висловитись на тему ґендерних стереотипів, філософських проблем статі та феміністичних аспектів у власній творчості. Водночас розповідаю присутнім про свою книжку, аналізую «внесок» Зиґмунда Фройда у розвиток руху фемінізму та читаю записки із запитаннями від аудиторії. Відповідаю на запитання. Лишаю аркуші собі на згадку.

Промова кожного доповідача завершується оплесками аудиторії.

Світлина на згадку. Поряд зі мною – М. Х. Гуменний – завідувач кафедри української та зарубіжної літератури, професор, доктор філологічних наук, академік АН ВО України.

Спілкування зі студентами й «малювання» автографів. Як згодом виявилось, книжок не вистачило для всіх бажаючих, але пані Галина обіцяє привезти ще.

Чарівний інтер’єр одеської «Книгарні-Кав'ярні». Потроху збираються відвідувачі. От-от розпочнеться презентація.

Письменниці та модератор готові до дебатів із читачами.

І нарешті найприємніша мить кожного літературного заходу – неформальне спілкування та підписування книжок. Враження? Одеса – дивовижне місто, куди неодмінно хочеться повернутися, адже тут по-справжньому цікавляться українською книжкою і люблять приймати гостей!

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Вікторія Гранецька

Коментар
Вітаю, пане Ігорю!
Перш за все, вдячна Вам за увагу до мене та моєї книги. Ніколи раніше не була в Івано-Франківську, однак давно мрію побачити місцевий пам"ятник Адаму Міцкевичу, музей родинних професій, Літературний музей та інші культурно-мистецькі пам"ятки, що ними славетний Івано-Франківськ...
Не можу обіцяти, що це станеться найближчим часом, але я з величезним задоволенням відвідаю Ваше місто, щойно отримаю запрошення від організаторів :-)
Ігор Сергійович

Коментар
Я живу в Івано-Франківську. Прочитав Вашу книгу. Скажіть будь ласка, чи планується у Вас товрча зустріч з читачами Івано-Франківська? Наперед вдячний за відповідь.
Даша

Коментар
Огромное спасибо!!! Очень приятно читать о моем родном городе такие искрение теплые слова :-)))
И - отдельное спасибо за книгу!