Найзаможніші письменники сьогодення

Джерело: журнал Forbes

Завжди, скільки себе пам’ятаю, захоплювалась історіями успіху видатних людей. Особливо, якщо йшлося про літературу. По-перше, це неабияк надихає на власні досягнення. А по-друге, якщо комусь вдалося зробити неможливе, отже, можливо все. До вашої уваги – рейтинг найзаможніших письменників світу за версією авторитетного видання Forbes. Мене там немає. Поки що.

 

Але до справи. Очолив літературно-фінансовий хіт-парад року, що минає, американський письменник Джеймс Паттерсон. Автор психологічних трилерів («Гра в піжмурки», «Медовий місяць», «Рятівник»), прямий конкурент Стівена Кінга, він заробив з травня 2010 року по квітень 2011 року 84 мільйони доларів. За 33 роки письменницької кар’єри Паттерсон написав 65 романів, 19 разів потрапляв у перший рядок бестселерів «Нью-Йорк Таймс», а також став рекордсменом за кількістю бестселерів одного автора (в нього їх 56) за що потрапив уже до Книги Рекордів Гіннеса. За останні роки було продано більше примірників його романів, ніж у Стівена Кінга, Джона Грішема та Дена Брауна, разом узятих. Крім того, на часі екранізація книжок письменника, що обіцяє йому ще більші прибутки. Оце, я розумію, кар’єра!

Друге місце рейтингу за авторкою сентиментальних романів Даніелою Стіл. Минулий рік збагатив її на 35 мільйонів доларів. Сумарний наклад книжок цієї авторки на сьогодні складає більше 125 мільйонів примірників. Її романи перебували в списку бестселерів «Нью-Йорк Таймс» 390 тижнів поспіль. 23 новели були екранізовані. Письменниця п’ять разів виходила заміж, народила шістьох дітей. Пише переважно вночі, спить не більше чотирьох годин на добу. В 2003 році відкрила художню галерею в Сан-Франциско. А в 2006 році для шанувальниць своєї творчості випустила парфуми «Даніела».

Таким чином знаменитий Стівен Кінг опинився аж на третьому місці. Його прибутки наразі скромніші – всього 28 мільйонів. Можливо, це пов’язано з тим, що письменник часто продає права на екранізацію всього за 1долар, позаяк дуже любить, коли за його романами знімають фільми. В 2004 році у Сполучених Штатах побачила світ остання частина епопеї «Темна Вежа», котра, за словами письменника, мала стати його останньою роботою. На щастя, Кінг не дотримав цієї обіцянки і 2009 року опублікував роман «Під куполом», який він двічі без успіху сідав писати у 1970 та 1980 роках. На початку 2011 року книга вийшла українською мовою. Тож безліч фанатів Кінга у нашій країні мали нагоду переконатися, що вона вдалася.

Четверту позицію рейтингу посіла американська авторка іронічних детективів Жанет Евановіч. В її романах йдеться про колишню продавчиню спідньої білизни, що раптом відкриває у собі талант Шерлока Холмса. Нікого не нагадує? Тож можна більше не дивуватись, звідки взялася Дар’я Донцова, чия письменницька праця теж непогано оплачується видавництвами. Хоча її американська колежанка заробила 22 мільйони доларів. Американських.

Лише на один мільйон менше отримала цього року домогосподарка з Арізони, мати трьох дітей і однієї сутінкової саги Стефані Мейєр. Авжеж, 21 мільйон доларів – це мало, коли йдеться про сагу «Сутінки», яка, до речі, вже налічує п’ять частин, кожна з яких негайно екранізується. Звісно, більшу частину грошей принесли екранізації. І це не дивно, адже в них задіяні такі мегазірки як Роберт Паттінсон, Крістін Стюарт та Тейлор Лотнер, що завоювали серця підлітків усієї планети. І поступатися не збираються.

Шосте місце рейтингу Forbes посів знову ж таки американець Рік Ріордан. В 2005 році світ побачила його перша книга про такого собі Персі Джексона з дуже багатою назвою — «Персі Джексон та викрадач блискавок». Головний герой роману — дванадцятирічний, хворий на дислексію хлопчик, який одного разу розуміє, що він — син давньогрецького бога. Що ж, кожному – своє, а Ріку Ріордану за його старання – 19 мільйонів доларів.

 

На сьомому місці зручно облаштувався не хто інший, як Дін Кунц зі своїми 18,5 мільйонами доларів, – не дивуйтеся, теж американець. Сумарний тираж його фантастично-гостросюжетних трилерів уже давно перевищив 100 мільйонів примірників. А от до Ріордана цього року йому не вистачило якихось півмільйона.

 

 

Такі самі знакові півмільйона відділяють від Діна Кунца й іншого письменника-американця, автора юридичних трилерів – Джона Грішема, що отримав цього року за свої літературні досягнення восьме місце та 18 мільйонів доларів. Перш ніж стати письменником, Джон Грішем 10 років віддав юриспруденції. Обставини однієї судової справи і надихнули його на створення знаменитого роману «Час убивати», що був не менш успішно екранізований з Семюелем Л. Джексоном та Сандрою Баллок у головних ролях. Що цікаво, у 1996 році письменник ненадовго повернувся до юридичної практики, аби представити в суді інтереси залізничника-різноробочого, що загинув під час виконання службових обов’язків. Грішем виграв справу, домігшись для родини загиблого компенсації в більш ніж півмільйона доларів. А ще на згадку про свою дитячу мрію він збудував шість бейсбольних полів, на котрих постійно тренується 26 дитячих команд. Як на мене, така людина варта першого місця у всіх значеннях цього слова.

Дев’ятим у списку Forbes став американський дитячий письменник Джефф Кінні та його 16,5 мільйонів доларів. Найвідоміша книга — бестселер «Щоденник слабака», до якої він незмінно пише продовження. Одна з частин книги була екранізована в 2010 році. Також Кінні відомий як автор карикатур та засновник дитячого сайту Poptropica.

 

 

І нарешті десяте місце за рівнем гонорарів посів американський король романтичної прози Ніколас Спаркс. Хто не знає, це автор знаменитих романів «Щоденник пам’яті», «Ночі в Роданте», «Янгол-охоронець», за мотивами яких створені однойменні фільми. Минулий рік приніс йому чергову екранізацію («Любий Джон») та 16 мільйонів доларів. Наразі автор мешкає в Північній Кароліні з дружиною та п’ятьма дітьми. Що цікаво, після виходу «Щоденника пам’яті», який, власне, й перетворив Спаркса на знаменитість, перше, що він зробив – подарував дружині нову обручку. Їй він також присвячує всі свої твори. Що й казати, романтик! Може, тому журнал People Magazine якось визнав Спаркса найпривабливішим автором року?

Джерело: журнал Forbes

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Лесь Смерека

Коментар
Мала твоя іронічна проза - це супер-дупер.
Так тримати! :-)))))))))))))))))
Гідра

Коментар
Подивилася б я, хто з них за наші гонорари погодився б бути письменником! Бо це за мільйони добре писати книжки а за наші гроші американські писаки й палець об палець на вряд чи вдарили))
А наші пишуть. Бо люблять своє ремесло.
Даша

Коментар
Просто она очень себя любит (это заметно) а такие люди всегда добиваются желаемого. Я не говорю, что это плохо, наверно каждый писатель из этого списка тоже имеет такую черту характера, иначе они не добились бы признания, верно?
oleg

Коментар
Виктория лучше! Кстати кто заметил, ее фотка очень естественно смотриться в начале этого cписка)) если не читать вступление, кажется что она уже в списке))) Или скоро там будет..
А Роулинг здесь не было, нет и не надо!
Іринка

Коментар
Стефані Майєр така красуня! Я думала, що вона старша)) і схожа на Джоан Роулінг..)))
А де до речі, Джоан Роулінг??!
Dino

Коментар
Хочу бути як Кінг або Патерсон!.. а про Жанет Евановіч навіть не чув ніколи)) так само як і про Джефа Кінні