Презентація поетичної книжки Вікторії Гранецької «Спротив речей» у Києві

Анонс на подію

Книгарня «Є» та видавництво «Книгарня першодруків ім. Швайпольта Фіоля» запрошують на презентацію поетичної книжки Вікторії Гранецької «Спротив речей», що відбудеться 20 січня у київській книгарні «Є» за адресою вул. Велика Васильківська, 63-А. Початок о 17.00. Модераторка – Леся Мудрак.

Збірка поезій «Спротив речей» Вікторії Гранецької — дещо несподіваний творчий доробок для тих, хто знає цю популярну письменницю як автора прозових творів: «Мантра-омана» (2011 р.), «ТІЛО™» (2013 р.), «Щасливий» (2015 р.), «Дім, у котрому заблукав час» (2017 р., у співавторстві), а також новел, оповідань, есеїв в українській періодиці. Втім, захоплення віршуванням, як відомо, сягають у неї ще дитячих років; а від 2015-го — відновлено версифікаційну творчість у неримований спосіб. Ця збірка інтимної лірики — експресивна за емоційною тональністю — має наявний зв’язок із базовою освітою автора — психологія, а відтак внутрішні монологи з індивідуально-авторськими роздумами є, фактично, психофілософськими міркуваннями про особливі взаємини архетипних начал — жіночого й чоловічого, а над ними — око Творця.

 

«Не захопитися збіркою «Спротив речей» неможливо, бо вона відкриває нам нові грані Гранецької жінки, яка є настільки жінкою, що просто зриває дах від цієї дикої жіночності…»

Леся Мудрак,

письменниця, громадський діяч

 

«Тут щось є таке, що притягує тебе на відстані. Нібито ти сидиш поруч з авторкою, посьорбуєш каву з карафки, на якій зображені в петриківському варіанті добродушні дельфіни. Вони кличуть тебе за безмежність. Аж раптово ти починаєш розуміти, що в ефірі мовчання, але це мовчання зрозуміло лише двом».

Володимир Вакуленко-К.,

контрлітератор, поет, перекладач,

лавреат Міжнародної літературної премії ім. О. Ульяненка

 

«Спротив речей» поетичний дебют Вікторії Гранецької, яку до цього мало хто асоціював з поезією. Але її «прорвало». І прорив вийшов цікавим. У цій збірці Вікторія не така, як у прозі. Вона шукає себе і спосіб власного висловлювання. Показово також те, що вона одразу почала з верлібрів. Комусь може здатися, що неримовану поезію писати легше, але, насправді, це набагато складніше. Адже ти маєш випрацювати свій голос, зрозуміти, у якому напрямку ти взагалі твориш. Як на мене, «Спротив речей» це дуже вдалий поетичний старт».

Олександр Вешелені,

літературознавець, перекладач,

менеджер з комунікацій книгарні «Є»

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.