У Києві презентовано перші книжки «Коронації слова-2011»

Текст: Вікторія Гранецька

Хочу поділитися гарною новиною – минулої середи я вперше взяла до рук свою книжку! Сталося це за кілька хвилин до прес-конференції в київському «Укрінформі», куди її (щойно з типографії) привезла пані Світлана Скляр – головний редактор видавництва «Клуб Сімейного Дозвілля». Окрім «Мантри-омани», цього дня презентувалася перша книга «Макар» із нової трилогії Люко Дашвар під назвою«Биті Є», «Три таємниці Великого озера» Наталі Тисовської, а також дебютний роман «Urban strike» від дипломанта цьогорічної «Коронації слова» молодого письменника Антона Кушніра.

Пан Юрій Логуш розпочав прес-конференцію із офіційного оголошення початку конкурсу «Коронація слова-2012». Прийом рукописів триватиме цього разу до 15 січня, тож усі бажаючі мають ще близько чотирьох місяців, аби підготувати свої твори. Пригадую, я в цей час (рівно рік тому) саме завершила написання «Мантри-омани» і розпочала редагування тексту, ще й не здогадуючись про те, що саме моя робота буде оцінена компетентним журі найвище.

А з 10 вересня, коли мій роман з'явиться у книжкових крамницях країни, оцінити його зможуть також критики й читачі, чиї враження (якими б вони не були) я сподіваюсь почути під час майбутніх прес-конференцій та автограф-сесій, а найбільш цікаві рецензії (знову ж таки без огляду – позитивні чи негативні) опублікую на своєму сайті в розділі «Мантра-омана». До речі, перший примірник своєї книжки я вже підписала для пані Ірини Новоставської – журналіста й медіа-координатора конкурсу «Коронація слова», з якою, власне, до цього дня спілкувалась лише телефоном та електронною поштою. В житті пані Ірина виявилась дуже приємною і симпатичною молодою дівчиною. Що ж, так само, як письменник запам’ятовує свою першу книжку і першу презентацію, він запам’ятовує й свого першого «офіційного» читача.

Приємно потішила око також нова книга Люко Дашвар, адже докорінно змінилося й художнє оформлення її творів – саме так виглядають закордонні бестселери, що розходяться світом мільйонними тиражами. На жаль, сама письменниця не змогла бути присутньою на презентації, тож моя мрія познайомитись з нею особисто та отримати автограф відклалася до львівського «Форуму видавців». Зате пані Світлана Скляр подарувала мені примірник нового роману улюбленої авторки, який я прочитала, зізнаюсь, на одному подиху дорогою додому, адже це продовження вже культового «РайЦентру», що серед усіх творів Люко Дашвар вразив мене найбільше. І сиквел не розчарував – знайомі літературні герої знову ожили, здивували і приголомшили до глибини душі. Чим саме – усі шанувальники таланту письменниці зможуть дізнатися з 15 вересня, коли «Макар» з’явиться на книжкових полицях. 

Не менш цікавою була й розповідь невтомного письменника й професійного мандрівника Максима Кідрука, що презентує цієї осені свій новий роман «Любов і піраньї», в основу якого закладено трохи нещасливого кохання та багато захопливих і, що найважливіше, щасливо завершених подорожей-пригод. Окрім того, Максим приніс на презентацію кілька примірників антології «Письменники про футбол. Літературна збірна України», укладеної Сергієм Жаданом із «навколофутбольних» оповідань одинадцяти «літературних форвардів України ХХІ сторіччя». До складу літературно-футбольної збірної увійшли: Юрій Андрухович, Андрій Бондар, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Андрій Кокотюха, Олег Коцарев, Володимир Сергієнко, Сашко Ушкалов, Олександр «Фоззі» Сидоренко, Артем Чех та  Максим Кідрук. Що цікаво, у Львові 16 вересня під час «Форуму видавців» відбудеться репрезентація антології, а також футбольний матч за участю її авторів та команди читачів. Таку подію я нізащо не пропущу!

Але найоригінальнішою виявилась Наталя Тисовська: під час презентації свого роману вона обдарувала присутніх власноруч сплетеними «ловцями снів» – адже на обкладинці її книжки зображений саме цей індіанський оберіг, що прикликаний ловити й утримувати приємні сновидіння й відганяти лихі. Щойно повернувшись додому, я повісила над своїм ліжком Наталчиного «ловця снів», однак добре заснути не змогла – до самого світанку читала її книжку, котру мені люб’язно презентувала сама авторка, знаючи, як я на неї чекаю. Адже в новому романі письменниці знову оживає прадавня індіанська міфологія (погодьтеся, явище безпрецедентне для сучасної української літератури!), котрою більшість з нас, мабуть, зачарована з дитинства, у мене ж це захоплення не минуло й досі. Поєднуючи минувшину й сьогодення, Наталка оповідає про життя та побут північноамериканського племені оджибве, з нащадками якого, до речі, вона знайома особисто, в той час як я фанатично цікавлюсь традиціями етнічної групи дакота-оглала і досі не втрачаю надії відвідати коли-небудь місця індіанської бойової слави, аби вивчити їхню мову та зрештою написати давно планований роман про Тасунке Вітко – найвидатнішого військового вождя народу дакота.

Однак відкриттям дня однозначно став молодий київський письменник Антон Кушнір, що разом із директором видавництва «Нора-друк» пані Елеонорою Симоновою презентував свій перший прозовий твір –міський молодіжний роман «Urban strike», який посів на «Коронації слова-2011» почесне п’яте місце. Цікавою є концепція обкладинки книги, бо, як зізнався сам автор, видавці надали йому ексклюзивну можливість пофантазувати над художнім оформленням власного роману. Не менший інтерес викликав і його зміст. Як виявилось, Urban strike – це не загальновідома комп’ютерна гра, а назва химерної молодіжної тусовки, що влаштовує в місті зухвалі витівки: пікнік на опорі лінії електропередач, акцію незгоди проти нездорової їжі фаст-фудів, вуличний фестиваль у закинутому будинку тощо. Не знаю, як ви, а я неодмінно прочитаю цю книжку, бо маю таємні сподівання знайти там не лише тему, а й стиль та вишуканість в найкращих традиціях прози Любка Дереша. Наскільки справдяться мої очікування, напишу на своєму сайті, щойно перегорну останню сторінку роману.

Загалом ця осінь обіцяє бути дуже врожайною на книжкові новинки для українських читачів – окрім вищезгаданих книг, на 18-му Міжнародному книжковому «Форумі видавців у Львові» буде представлено мистецький альбом Юрка Іздрика UNDERWORD, нові довгоочікувані романи від письменниць Ірени Карпи («Піца «Гімалаї»), Галини Вдовиченко («Бора»), брати Капранови кинуть виклик «Дияволу, що носить Прада» епатажним «Щоденником моєї секретарки», а також відбуватиметься багато інших, безумовно, вартих уваги літературних подій. Усього на Форумі збереться понад 250 письменників із 26 різних країн світу. Вражає, чи не так? 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Жанна Куява

Коментар
:) Вікторіє, дякую за хороші слова і в мою адресу! Детальніше я відповіла вам - за посиланням рецензії:) І за роман - дякую!
Вікторія Гранецька

Коментар
Дякую, Жанно, вже сходила за посиланням, прочитала рецензію(з величезним задоволенням!), написала вам коментар, повернулася й опублікувала ваш текст на цьому сайті у розділі "Мантра-омана".
До слова, ви побачили у моєму творі навіть більше, аніж я туди поклала.
Що ж, гадаю наступним рецензентам доведеться неабияк постаратися, аби перевершити ваш аналіз...
Жанна Куява

Коментар
Вікторіє, мені видається, що я найпершою прочитала ваш роман:) І з великим задоволенням написала про це читачам, адже роман прочитала за день. Спасибі! Якщо цікаво, можете зазирнути на сторінку з відгуком: http://jean123.sumno.com/literature-review/mantra-omana-ne-sotvory-sobi-griha/
Дуже цікаво, чи змогла я відчути те, що ви вкладали у зміст "Мантри-омани"...
Олена

Коментар
Так, цього року Львівський форум порадує нас чи не рекордною кількістю книжкових новинок. Хочеться все! Так що готую гаманець, беру з собою гарний настрій і їду до Львова за книжками та автографами!
До речі, вітаю Вікторію з дебютом. Бажаю щороку презентувати нову книжку!