Вінницька Книгарня «Є»: Благодійна акція зі збору книжок для сільських бібліотек триває!

Соціальний проект

Ініціатором акції стала відома київська письменниця й перекладач Міла Іванцова, яка під час знайомства з чернігівською письменницею Оленою Печорною дізналася, що та працює бібліотекарем у селищі Михайло-Коцюбинське, і сільській бібліотеці гостро не вистачає сучасної української літератури. Як і решта небайдужих бібліотекарів, Олена навіть купувала книжки за власні кошти, аби було що запропонувати читачам. За кілька тижнів у Києві було зібрано понад 300 книжок, які вирушили до бібліотеки на Чернігівщині.

Однак благодійна акція на цьому не завершилась – навпаки, блискавично поширилася й іншими українськими містами, перетворившись на масштабний соціальний проект. Окрім столиці, збір книжок для сільських бібліотек активно триває у Львові, Харкові, Одесі. А під час презентації нового роману Міли Іванцової, яка відбулася 20 березня у вінницькій Книгарні «Є», естафета акції «100 книжок для сільської бібліотеки» перейшла до нашого міста.

Першими читачами, для яких збиратимемо книжки, стануть мешканці невеличкого села Юрівка, що на Козятинщині. Також у планах оновлення фондів бібліотеки села Рахнівка Гайсинського району та багато інших, список постійно доповнюється. Кожен, хто бажає долучитися до руху, може приносити книжки й залишати їх у спеціальній коробці в Книгарні «Є». Найбільше читачі сільських бібліотек потребують дитячої, довідкової, прикладної літератури і, звісно, творів сучасних українських письменників та поетів. Завдяки небайдужим вінничанам та гостям міста наша подарункова коробка наразі виглядає ось так:

Втім, це лише початок, адже багато сільських бібліотек області потребують поповнення й оновлення фондів. Тому акція не обмежена в часі й залежатиме від того, наскільки активно відвідувачі книгарні «Є» даруватимуть книжки. Звісно, розлучатися з улюбленими, хай навіть читаними-перечитаними книгами нелегко. Однак ні з чим не порівняти радість від того, що добра книжка потрапить до рук людей, які направду її потребують. Бо ж кожен автор, мабуть, бажає своїм творам, аби вони мандрували від одного читача до іншого, замість того, щоб припадати пилом на книжкових поличках...

Тож поспішаймо долучитися до благодійної акції «100 книжок для сільських бібліотек», яка триває в нашій Книгарні «Є» за адресою: вул. Соборна, 89. Книгарня працює щоденно без перерв з 9:00 до 21:00.

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.