Вінницька презентація Міли Іванцової, або Як столичні «Ключі від ліфта» стали ключами до сільських бібліотек

Фото: Олександр Вешелені

Минулого вівторка вінницька Книгарня «Є» приймала довгоочікувану гостю –  до нас завітала відома київська письменниця Міла Іванцова із презентацією свого нового роману «Ключі від ліфта», що вийшов друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля».

На книжкових полицях роман з’явився ще взимку, тож багато хто з шанувальників прози письменниці вже встиг познайомитися з омріяною новинкою. Я теж не стала винятком, і саме мені випала честь модерувати презентацію.

До слова, новий роман суттєво відрізняється від попередніх: якщо, приміром, «Вітражі» нагадують витончений паризький парфум, то «Ключі…» асоціюються (особисто в мене) із терпкими східними пахощами, міцним шотландським віскі та містикою по-українськи.

Мілу Іванцову неабияк потішило таке порівняння:) У розмові вона поділилась секретами створення свого роману, зокрема, розповіла, як до неї прийшла ця ідея – на одній із станцій київського метро письменниця раптом чітко «побачила» свою дівчинку-провидицю, з якої, власне, й розпочинається історія. З цього народилось невеличке оповідання, про яке пані Міла на деякий час забула. А згодом, побачивши цей файл на своєму комп’ютері, відкрила його і… несподівано для себе розвинула у роман.

Говорили й про містику в літературі. Адже Міла Іванцова відома як письменниця, що в творчості та в житті надає перевагу реальним історіям, людям та ситуаціям. Однак цього разу вона здивувала всіх – пусковим механізмом «Ключів від ліфта» виявилось фантастичне припущення про зачаровані ключі, що протягом доби здатні відімкнути будь-які двері. Навіть більше – вони стають своєму господареві «ключами від долі».

До дискусії активно долучилися й присутні читачі: поряд із запитаннями авторці, вони розповідали й власні історії, враження, спостереження.

Пані Міла охоче відповідала кожному. Таким чином з’ясувався ще один майже містичний збіг: для однієї із презентацій письменниця змайструвала композицію із справжніх ключів на стрічках, аби подарувати її своєму видавництву. В цей же час її дочка таємно теж зробила схожу річ на дарунок мамі. А у виставковому центрі нашого міста, як розповіла одна з гостей презентації, саме в ці дні демонструється креативна композиція, що так само виготовлена… із ключів:) 

Не минули увагою й теорію «чистої радості», про пошук якої йдеться в романі Міли Іванцової, а також документально-інформаційні вставки, що надають твору цікавий й корисний зміст, та резонансний подвійний епілог.

За словами письменниці, кожен читач може обрати собі фінал роману на власний смак.

Така пропозиція надзвичайно припала до вподоби всім присутнім:)

Зрештою, на прохання читачів, Міла Іванцова читає уривок зі свого роману…

…та підписує вдячним слухачам примірники роману.

Однак письменниця привезла до Вінниці не лише свою нову книгу, а й «естафету» благодійного проекту «100 книжок для сільської бібліотеки», започаткованого нею у Києві, коли разом із небайдужими людьми почала збирати книги для читачів сільських бібліотек. Згодом доброчинна акція поширилася й іншими українськими містами – і нарешті дісталася Вінниці. Першою читальнею, для якої збиратимуться книжки у місцевій Книгарні «Є», стане бібліотека села Юрівка, що на Козятинщині, звідки, до речі, я родом. Далі – очікуємо на пропозиції від інших бібліотек-філій Вінницької області, які потребують поповнення фондів.

Було надзвичайно приємно, коли одна із гостей, дізнавшись про акцію з анонсу в Книгарні «Є», принесла просто на презентацію Міли Іванцової кілька чудових книг для дітей із казками Григорія Усача. За словами дарувальниці, вона отримала їх свого часу від самого автора – з правом дарувати іншим.

Міла Іванцова презентувала дві збірки своїх перших оповідань під назвою «Процент треугольного счастья», а я для початку зважилась розлучитися із «Янголятком» авторства Колін Маккалоу та «Іграми янгола» Карлоса Руїса Сафона. Таким чином, наша подарункова коробка отримала перші книжкові надходження. Будемо сподіватися, що вінничани виявляться такими ж чуйними і небайдужими людьми, як кияни, львів’яни та харків’яни, і  сільські бібліотеки нашої області швидко наповняться новими, цікавими й актуальними книгами.

Вікторія Гранецька

 

Написати коментар

Введіть цей код:
Якщо у вас виникли проблеми з читанням коду, натисніть на картинку з кодом для генерації нового коду.
 
Вікторія Гранецька

Коментар
Пані Віро, надзвичайно приємно, що Ви відгукнулися з пропозицією до нашої акції! Безумовно, ми приймемо до уваги й Василівську сільську бібліотеку. Залишіть, будь ласка, свої контакти та побажання щодо книг на цьому сайті в розділі "Контакти" за допомогою форми зворотного зв"язку.
З повагою,
Вікторія
Віра Вігуржинська

Коментар
Це дійсно дуже гарна акція. Дякуємо, що є люди які розуміють проблеми сільських бібліотек. Адже саме сільський читач сьогодні потребує нової книги. У Вас гарна книгарня. В минулому році ми придбали у Вас книги для Тульчинської районної бібліотеки. Читачі в захваті. Якщо можливо, включіть до акції Василівську сільську бібліотеку- філію Тульчинського району. З повагою та надією на подальшу співпрацю Віра.
Тетяна

Коментар
Від імені читачів та бібліотекаря, що у с. Юрівка Козятинського району, надзвичайно вдячні Мілі Іванцовій та Вікторії Гранецькій, за чудову акцію. Бібліотека гостро потребує нових книг. Дякуємо за підтримку та розуміння.
Вікторія Гранецька

Коментар
Вельми вдячна Вам за відгук, Людмило:) Збір книжок для благодійного проекту відбуватиметься в приміщенні вінницької Книгарні "Є" за адресою вул. Соборна, 89. Приносити можна будь-які цікаві книжки, які Вам не шкода:)) Знаю, що найбільше читачі Юрівської бібліотеки запитують про книги сучасних українських авторів, а також про дитячу й довідкову літературу)))
Ще раз дякую Вам за увагу до акції! Долучайтеся:)
Людмила

Коментар
Чудова акція, дуже важлива і потрібна людям! Міла Іванцова -- молодець, захоплююсь нею як автором а тепер - і як людиною. А які книжки можна приносити? І де буде проходити збір???